Huawei Mate 30 Pro prichádza na Slovensko

Huawei Mate 30 Pro titulka

Spoločnosť Huawei uvedie do predaja svoj top model Mate 30 Pro aj na Slovensku. Tento smartfón predstavuje vrchol technologického vývoja Huawei a nové štandardy vo všetkých oblastiach – od dizajnovej estetiky až po hardvérové riešenia. Vôbec po prvýkrát od svojho predstavenia sa dostane aj k slovenským zákazníkom.

Dizajn podriadený technológiám

Hardvér smartfónu Huawei Mate 30 Pro je podriadený tomu, aby sa maximalizovala plocha displeja a jedinečný zážitok zo sledovania videí sa dostal na novú úroveň. Pomáha tomu minimalistický výstup pre selfie fotoaparát a tenký rámček. Huawei Mate 30 Pro je vybavený displejom Horizon, ktorý je na hranách zaoblený pod uhlom 88 stupňov, aby bolo možné sledovať videá od hrany k hrane.

Smartfón v sebe integruje funkciu Intuitive Side-Touch Interaction, ktorá nahrádza bočné tlačidlo ovládania hlasitosti neviditeľnými virtuálnymi tlačidlami. Huawei 3D Face Unlock a senzor odtlačku prsta na obrazovke zaručujú vysokú úroveň biometrickej bezpečnosti a pohodlia pri odomykaní smartfónu.

Huawei Mate 30 Pro gestá

Na zadnej strane smartfónu sa nachádza systém štyroch kamier, uzavretých v kruhu a obklopených kovovým prstencom. Symetricky usporiadané šošovky fotoaparátov sú navrhnuté tak, aby sa prístroj pohodlne držal, a pritom priťahoval pozornosť svojho okolia. Huawei Mate 30 Pro je tiež vybavený technológiou akustického displeja, ktorá poskytuje vysoko kvalitný zvuk.

Najmodernejší čip a záruka výkonu

Model Mate 30 Pro je poháňaný čipovou sadou Kirin 990, najmodernejšou čipovou sadou pre smartfóny Huawei, ktorá bola dosiaľ uvedená na trh. S procesorom spolupracuje operačná pamäť o kapacite až 8 GB.

Huawei Mate 30 Pro objektívy

Model Mate 30 Pro má batériu s celkovou kapacitou 4500 mAh. O extrémne rýchle nabíjanie sa stará káblová SuperCharge nabíjačka s výkonom 40W. Bezdrôtová technológia Huawei SuperCharge, certifikovaná TÜV Rheinland, nabíja výkonom 27W. Smartfón navyše ponúka vylepšené reverzné bezdrôtové nabíjanie, vďaka ktorému môžu používatelia rýchlo a pohodlne dobiť ďalšie prístroje – napríklad bezdrôtové slúchadlá.

Bezkonkurenčné snímky a videá

Model Mate 30 Pro prináša revolučný quad-camera systém, zložený z 40Mpx Cine Camera snímača, 40Mpx SuperSensing fotoaparátu, 8 Mpx teleobjektívu a objektívu s hĺbkovým 3D snímaním.

SuperSensing Cine fotoaparát je hlavný duálny systém, schopný zhotovovať úžasné fotografie, ktoré konkurujú špičkovým fotoaparátom. Teleobjektív Cine sa vyznačuje supersenzorom o veľkosti 1 / 1,54 palca s maximom ISO 51200, pre snímanie videí s rozšíreným dynamickým rozsahom 4K / 60fps a ultra spomalením (ultra slow-motion) pri rýchlosti 7680 fps. Podporuje tiež snímanie 4K ultra-širokého časozberného videa za nízkeho osvetlenia.

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro tiež ponúka bokeh efekty počas natáčania. Jeden z duálnych snímačov slúži navyše ako 1 / 1,7-palcový fotoaparát SuperSensing, ktorý zachytáva až o 40% viac svetla a spolu s citlivosťou ISO 409600 poskytuje úžasné výsledky aj za zhoršených svetelných podmienok.

Teleobjektív s rozlíšením 8 Mpx ponúka 3x optický zoom, 5x hybridný zoom a až 30x digitálny zoom. Nechýba optická stabilizácia obrazu (OIS) + AI stabilizácia (AIS) spolu 3D hĺbkovým snímaním. Predný objektív s rozlíšením 32 Mpx a 3D hĺbkovým snímaním poskytuje profesionálne bokeh efekty a presné informácie o hĺbke ostrosti pre selfie fotky i portréty. O kvalitách fotoaparátu aktuálnej vlajkovej lode Huawei svedčí aj 121 bodov, získaných v teste DxOMark, ktoré jej zaručili prvenstvo v tomto rebríčku.

Huawei Mate 30 Pro horizontal

Prvý AG smartfón

Huawei Mate 30 Pro beží na operačnom systéme Android 10 s nadstavbou EMUI 10. V smartfóne sa nenachádzajú GMS (Google Mobile Services), ktoré výrobca nahradil vlastným riešením Huawei Mobile Services. Inštalácia aplikácií prebieha cez obchod AppGallery. Ide teda o prvý smartfón typu AG, nazvaný podľa Huawei obchodu s mobilnými aplikáciami.

Huawei Mate 30 Pro back

Dostupnosť na Slovensku

Smartfón Huawei Mate 30 Pro bude v predaji aj na Slovensku, a to výhradne v sieti obchodov PLANEO Elektro. U operátorov zatiaľ nebude k dispozícii.

Záujemcovia si budú môcť vlajkovú loď zakúpiť v týchto lokalitách: Bratislava – Rača, Prešov – OC Eperia, Nové Zámky – Aquario, Žilina – Mirage a v Banskej Bystrici.

Huawei Mate 30 Pro bude dostupný iba v striebornej verzii (Space Silver) s 8 GB RAM/ 128 GB úložiskom za cenu 999 €. K nákupu dostane zákazník aj bezdrôtové slúchadlá Freebuds 3, bezdrôtovú nabíjačku CP60 Wireless Charger a kryt.

Pokiaľ sa nový majiteľ tohto modelu po 14 dňoch používania zúčastní aj telefonického prieskumu a vyplní formulár pre Huawei, ako bonus dostane hodinky Watch GT 2 46 mm v hodnote 249 €. Ponuka platí od 10. februára do 31. marca. Predaj smartfónu začne 10. februára 2020 a objednať ho bude možné už od 1. februára.

Huawei Mate 30 Pro farby

VIP servis

Rezerváciu termínu na osobné predstavenie produktu je možné vykonať po spustení predaja online na stránke predajcu, kde si zákazník vyberie pobočku a čas vyzdvihnutia smartfónu. Každý zákazník pri nákupe dostane špeciálnu pomoc od odborníka spoločnosti Huawei, ktorý bude prítomný priamo v predajni, odpovie na všetky prípadné otázky a pomôže s prvotným zapnutím smartfónu a inštaláciou aplikácií.

Zákazník navyše pri kúpe získava aj 6-mesačnú záruku na náhodné poškodenie prednej alebo zadnej časti zariadenia. Uplatnenie tejto záruky je možné iba 1-krát. Všetci majitelia modelu Mate 30 Pro budú mať navyše k dispozícii hotline linku so špeciálnym audiotextovým číslom, ktorá im prednostne pomôže v prípade problémov.

Zdroj: TS

O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár