6 tipov ako dezinfikovať mobilný telefón

Ako dezinfikovať mobilný telefón

Málokto z nás si dokáže predstaviť život bez mobilného telefónu. Mobil si berieme do práce či školy, je s nami celý deň a často s ním aj zaspávame. Podľa najnovších štúdií sa mobilného telefónu dotkneme až 2600krát a vlastnej tváre až 550krát. Ako postupovať, keď potrebujete dezinfikovať mobilný telefón? Máme pre vás pár praktických tipov.


Prečo by si si mal dezinfikovať telefón? Prečítaj si fakty o tom, ako sa šíri koronavírus v tomto článku a potom sa sem vráť.


1. Vypnite mobilný telefón

Vyzerá to ako banalita, no určite nezabudnite pred samotným dezinfikovaním mobilný telefón vypnúť. Obzvlášť pri veľmi citlivých obrazovkách tak predídete spusteniu funkcií alebo aplikácií, ktoré ste zapnúť nechceli.

2. Dôkladne si umyte ruky

Predtým ako sa pustíte do celého procesu dezinfekcie, dôkladne si umyte ruky odporúčaným spôsobom.

3. Na vyčistenie telefónu použite prípravky na báze alkoholu

Na dezinfekciu dobre poslúžia prípravky na báze alkoholu ako je isopropylalkohol alebo podobné látky (napr. na čistenie okuliarov alebo fotoaparátu). Nikdy nenanášajte prípravok priamo na displej telefónu. Najskôr ho naneste na papierovú utierku alebo ideálne utierku z mikrovlákna.

4. Vyberte telefón z obalu alebo krytu

Pred dezinfekciou vyberte telefón z obalu alebo krytu. Po vyčistení telefónu nezabudnite vydezinfikovať aj kryt.

Ako dezinfikovať mobilný telefón

5. Pri dezinfekcii buďte dôkladní

Na papierovú utierku alebo mikro utierku naneste malé množstvo čistiaceho prípravku a dôkladne vyčistite celý displej. Pokračujte na stranách, zadnej časti telefónu a buďte dôkladní aj v záhyboch. Vyčistite aj kryt alebo obal telefónu.

6. Nepožičiavajte telefón a zbytočne ho nepoužívajte vo verejnej doprave

Telefón nepožičiavajte nikomu, pri kom si nie ste istí jeho zdravotným stavom. Zbytočne ho nevyťahujte ani vo verejnej doprave, pre prijímanie hovorov môžete použiť bezdrôtové slúchadlá. Mnohí z nás si taktiež bežne berú telefón na WC alebo na obed. Ak je to možné, v týchto situáciách nechajte mobil na inom mieste.

„Bolo by skvelé, keby ktorékoľvek naše osobné elektronické zariadenie zostávalo len v našich rukách. Nepožičiavajte svoj telefón nikomu inému. V každom prípade dodržiavajte správne umývanie a nezabúdajte na dezinfekciu svojho mobilného telefónu,“ radí grécky kardiológ Ioannis Gamaz, ktorý sa vyjadril k tejto problematike po otázke od európskeho zastúpenia spoločnosti HONOR.

Zdroj: TS

O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár