Diela Moneta či Renoira na TV Samsung The Frame

Samsung The Frame

Unikátne televízory Samsung The Frame, ktoré sa dokážu premeniť na obraz, najnovšie ponúkajú ďalších 38 umeleckých diel zo zbierky španielskeho národného Múzea Thyssen-Bornemisza v Madride.

Prostredníctvom online obchodu Samsung Art Store si ich môžu používatelia zakúpiť za jednorazovú sumu alebo prenajať za mesačný paušál. Celkom už Samsung Art Store takto ponúka vyše 1 200 umeleckých diel z mnohých svetových galérií.

Najnovšie pridané diela sú doplnkom zbierky dostupnej od minuloročného októbra (října), kedy Samsung spoločne s Múzeom Thyssen-Bornemisza otvoril výstavu nazvanú „Impresionisti a fotografie“, zloženú zo šiestich ikonických umeleckých diel impresionistov zastúpených v zbierkach múzea.

Samsung The Frame

Medzi obrazy pridanými do ponuky Samsung Art Store patria majstrovské diela namaľované umelcami ako je Claude Monet alebo Auguste Renoire. Prostredníctvom televízorov Samsung The Frame si môžu používatelia vyzdobiť domácnosť už 44 umeleckými dielami z Múzea Thyssen-Bornemisza v kvalite, ktorá zodpovedá reálnemu obrazu.

Postmodernisti, kubisti a konštruktivisti

Medzi najvzácnejšie časti zbierky patria kľúčové diela postmodernizmu, ako sú Prístavní robotníci za súmraku (The Stevedores in Arles, 1888) od Vincenta van Gogha alebo Fľaša, karafa, džbán a citróny (Bottle, Carafa, Jug and Lemons, 1902-1906) od Paula Cézanna.

Medzi vybranými dielami sú aj zástupcovia umeleckých hnutí ako je nemecký expresionizmus. Žena na diváne (Woman on a Divan, 1914) od Augusta Mackeho a niekoľko diel talianskeho krajinára Canaletta. Zbierka zahŕňa aj jedného z Piccasových žiakov a majstra španielskeho kubizmu Juana Grisa a jeho dielo Fajčiar (The Smoker, 1913) a tiež pozoruhodnú umelkyňu Lyubov Popova a jej majstrovské dielo Maliarska architektonika (Zátišie: Nástroje) (Painterly Architectonic (Still Life: Instruments), 1913), známeho pre jeho typické znaky konštruktivizmu.

Samsung The Frame

Ide o tretiu kolekciu zo španielskej umeleckej galérie, ktorá je súčasťou partnerského projektu Samsung The Frame. Po zapojení madridského Múzea Thyssen-Bornemisza sa ponuka Samsung Art Storu rozrástla na viac ako 1 200 umeleckých diel a fotografií v rozlíšení 4K.

Nechýbajú medzi nimi diela z múzea Prado v Madride, viedenskej Albertiny, londýnskeho Tate Modern, Galérie Ufiizi vo Florencii, Van Goghovho múzea v Amsterdame, petrohradskej Ermiráže, agentúry Magnus Photos a LUMAS.

Sme skutočne nadšení, že môžeme v našom Art Store ponúknuť celosvetovo uznávané umelecké diela. Zapojením majstrovských diel z Múzea Thyssen-Bornemisza si užívatelia Samsung The Frame môžu preniesť jedinečný zážitok priamo do svojich domovov,

hovorí Wonjin Lee, výkonný viceprezident spoločnosti Visual Display Business, ktorá je súčasťou skupiny Samsung Electronics.

The Frame najnovšie v šiestich uhlopriečkach

Televízor Samsung The Frame patrí do radu lifestylových smart televízorov, ktorých dizajn ladí s modernou domácnosťou. Má neviditeľný kábel a všetky ovládacie technológie sú vyvedené do One Connect Boxu, čo umožňuje obrazovku maximálne sploštiť a imitovať tak skutočný obraz.

Samsung The Frame - Box

Samsung k týmto televízorom dodáva aj vymeniteľné rámčeky v štyroch farbách, ktoré je možné jednoducho nacvaknúť na rám pomocou magnetu. Televízor je taktiež možné zavesiť na stenu, alebo ho postaviť na špeciálne nožičky alebo umelecký stojan (trojnožku) evokujúce stojany maliarov.

Samsung The Frame - Frames

Modelový rad televízorov The Frame pre rok 2020 obsahuje prijímače v šiestich veľkostiach uhlopriečok:

  • od najväčšej 75″ za odporúčanú cenu 3 499 € (89 990 Kč),
  • cez 65″ za odporúčanú cenu 2 199 € (54 990 Kč),
  • 55″ za odporúčanú cenu 1 599 € (39 990 Kč),
  • 50″ za odporúčanú cenu 1 399 € (34 990 Kč),
  • 43″ za odporúčanú cenu 1 299 € (31 990 Kč),
  • až po 32″ za odporúčanú cenu 599 € (14 990 Kč).

Všetky uhlopriečky okrem najmenšej 32″ sú na slovenskom a českom trhu k dispozícii od apríla (dubna), najmenší bude možné zakúpiť od júna (června). Televízor v tejto uhlopriečke bude možné zavesiť na stenu aj vertikálne a využiť tak obrazy namaľované na výšku.

Viac informácií o televízoroch Samsung The Frame nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: TS

O autorovi

Ján Ďuraš
Ján Ďuraš
Prezývaný Johnko, sa venuje grafike, horskej cyklistike a filmmakingu. Jeho záľubou sú taktiež indie hry a simulátory.

Pridaj komentár