Prvé kino s LG LED Cinema Display a Dolby Atmos

LG LED Cinema Display

Spustením vôbec prvého svetového kina vybaveného technológiou LG LED Cinema Display nadchla spoločnosť LG Electronics divákov na Tchaj-wane. Návštevníci si pri sledovaní užili aj jedinečný zvuk Dolby Atmos.

Spoločnosti LG a Dolby Laboratories úzko spolupracovali na integrácii mediálneho serveru Dolby (IMS3000) s inovatívnym LED displejom LG. Dolby IMS3000 umožňuje filmom prehrávať Dolby Atmos v maximálnej kvalite a vytvoriť takú zvukovú scénu, ktorá celkom uchváti publikum.

Zvuk plno korešponduje s premietanými scénami. Párovanie Dolby Atmos s realistickými obrazmi LED Cinema Display LG vytvára pohlcujúci zážitok a divák si odnáša ešte intenzívnejší a nezabudnuteľný pocit zo sledovania.

Štrnásť metrov široká a sedem metrov vysoká LG obrazovka ponúka detailný a oslňujúci 4K obraz

Na rozdiel od niektorých bežných digitálnych projektorov zaisťuje systém LG vynikajúcu kvalitu obrazu bez akéhokoľvek skreslenia. Vďaka svojej schopnosti ovládať každý jednotlivý pixel, táto technológia zaručuje vynikajúci kontrastný pomer a presnú reprodukciu farieb. Okrem toho taktiež splňuje najvyššie štandardy pre zabezpečenie obsahu a certifikáciu DCI (Digital Cinema Initiatives).

LG LED Cinema Display

Našim zámerom je pozdvihnúť filmové zážitky nad rámec toho, na čo sú spotrebitelia zvyknutí,

hovorí Paik Ki-mun, vedúci divízie Komerčné monitory LG Electronics Business Solutions Company.

Sme presvedčení, že pokročilé technológie, ktoré stoja za LG LED Cinema Display a Dolby Atmos, zvýšia náš podiel na rastúcom trhu s LED kinematografiou.


Možno ťa zaujme: Viber preruší všetky obchodné vzťahy s Facebookom


Jed Harmsen, viceprezident Cinema & Content Solutions spoločnosti Dolby Laboratories, Inc., zas hovorí:

Sme nadšení zo spolupráce so spoločnosťou LG Electronics, vďaka ktorej môžeme návštevníkom na Tchaj-wane priniesť to najlepšie z našich odborných znalostí a skúseností. S realistickými obrazmi vytvorenými LG LED Cinema Display a pohlcujúcim zvukom Dolby Atmos, si diváci môžu vychutnať skvelý a podmanivý filmový zážitok.

Premietanie prebehlo v spolupráci s predným tchajwanským divadelným reťazcom Showtime Cinemas, ktorý taktiež ako prvý plánuje tradičné projektory celkom nahradiť technológiou LED.

Zdroj: TS

O autorovi

Ján Ďuraš
Ján Ďuraš
Prezývaný Johnko, sa venuje grafike, horskej cyklistike a filmmakingu. Jeho záľubou sú taktiež indie hry a simulátory.

Pridaj komentár