ASUS ocenený ako top značka notebookov za rok 2020

ASUS ocenený ako top značka notebookov za rok 2020

ASUS získal ocenenie magazínu Laptop Mag, ktorý ho zvolil za najlepšiu značku notebookov na svete za rok 2020. Magazín označil ASUS za „výrobcu, ktorý je známy svojimi špičkovými inováciami“ a udelil mu vysoké hodnotenia a chvály v recenziách za inovácie, dizajn, hodnotu a rôznorodosť produktov.

Excelentný výsledok je dôkazom silného odhodlania spoločnosti ASUS prinášať používateľom revolučné riešenia a špičkový dizajn. Pre mnohých výrobcov počítačov navrhujú dizajn ich produktov iné spoločnosti, avšak ASUS naplno využíva jeho vlastné tímy, ktoré sú zamerané na dizajn, výskum a vývoj, aby vytvoril produkty s dôrazom na koncept Design Thinking. Ten berie do úvahy potreby rôznych skupín používateľov, spôsoby používania a regionálne preferencie. ASUS Design Thinking pokračuje v prinášaní výnimočných používateľských zážitkov a propaguje neustálu evolúciu dizajnu a inovácií ASUS produktov.

ASUS ocenený ako top značka notebookov za rok 2020

ASUS Design Thinking vytvoril viacero revolučných dizajnov, ako sú ZenBook Duo (UX481) a ZenBook Pro Duo (UX581). Tieto ultraprenosné notebooky s druhou dotykovou obrazovkou boli chválené magazínom Laptop Mag ako príklad úchvatných inovácií tejto spoločnosti. Magazín takisto označil viacero notebookov z rôznych kategórií za najlepšie notebooky tohto roka, vrátane modelov ExpertBook B9450, VivoBook S15 a ROG Zephyrus G14.


Prečítaj si našu recenziu: ASUS TUF Gaming A15 preview recenzia


ExpertBook B9450 kombinuje vojenskú odolnosť s tenkým a ľahkým dizajnom a ponúka biznis profesionálom viac ako 16-hodinovú výdrž a špičkový výkon. VivoBook S15 je tenký ultraprenosný notebook s inovatívnym touchpadom ASUS ScreenPad 2.0, nekonvenčným dizajnom a NanoEdge displejom. ROG Zephyrus G14 kombinuje bezkonkurenčný výkon, dlhú výdrž batérie a estetiku značky ROG v tele 14-palcového herného notebooku.

Redakcia magazínu Laptop Mag každý rok hodnotí celý trh s notebookmi, pričom posudzuje viaceré kritériá, ako sú recenzie, dizajn, podpora, záruka, inovácie, hodnota a rôznorodosť produktov. Na základe toho určí výsledné skóre a zvolí víťaza, ktorým sa tento rok stal ASUS.

Všetky recenzie boli úspešné: Laptop Mag odporúčal každý testovaný notebook ASUS

Laptop Mag zrecenzoval v priebehu roka viacero notebookov značky, ktoré získali celkovo 36 bodov zo 40. Magazín udelil každému testovanému notebooku odporúčanie a táto 100 % úspešnosť je dôkazom vysokej kvality notebookov spoločnosti.

Laptop Mag takisto udelil špeciálnu chválu modelom ROG Mothership a ROG Strix Scar III (G531G), ktoré označil za inovatívne a výkonné herné notebooky. ZenBook Duo (UX481) a ZenBook Pro Duo (UX581), ultraprenosné notebooky s druhou dotykovou obrazovkou ScreenPad Plus, takisto získali špeciálne uznanie a ocenenie.

Laptop Mag sa vyjadril, že jeho sumárne hodnotenie testovaných notebookov ASUS je výnimočné, pretože „potvrdzuje, ako je spoločnosť schopná navrhovať notebooky naprieč širokej škály kategórií“.    Rešpektovaný magazín uviedol ako príklad nový ExpertBook B9450, najľahší 14-palcový biznis notebook na svete[i]; ProArt StudioBook Pro, tenký, avšak výkonný stroj, ktorý umožňuje zrealizovať nápady a Chromebook Flip C436, ktorý Laptop Mag označil za jeho najobľúbenejší Chromebook na trhu.


Nehc ti neunikne: Asus Zenbook Pro Duo má dva 4K displeje – recenzia


Špičkové inovácie a dizajn: Perfektné hodnotenie a notebooky, ktoré dominujú vo svojich kategóriách

Laptop Mag sa vyjadril, že firma „vie, ako vytvoriť nádherný notebook” — a udelil maximálne hodnotenie za inovácie (10 bodov z 10) a dizajn (15 bodov z 15).

Magazín špeciálne pochválil pánt ErgoLift, ktorý mierne nadvihne klávesnicu pre pohodlnejšie písanie. Aj revolučný ScreenPad 2.0, ktorý premení touchpad na miniatúrny displej a ScreenPad Plus, ktorý ponúka druhý plnohodnotný displej pre prirodzený a vylepšený multitasking.

Laptop Mag tiež udelili notebooku Zephyrus G14 hodnotenie 5 hviezdičiek a ocenenie Editor’s Choice. To je dôkazom jeho výnimočného herného výkonu. Zephyrus G14 je tenký a ľahký herný notebook s výdržou viac ako 10 hodín a displejom AniMe Matrix. Ten umožňuje prezentovať vlastné animácie či ďalšie efekty prostredníctvom LED svetiel na veku notebooku.

Výnimočná hodnota a rôznorodosť

ASUS získal výnimočné hodnotenie (14 bodov z 15) za hodnotu a rôznorodosť notebookov. Firma ponúka rôzne notebooky pre rôzne potreby používateľov s dôrazom na výnimočný používateľský zážitok – či už ide o profesionálov, bežných používateľov, hráčov alebo tvorcov obsahu. Bez ohľadu na to, či ide o prémiový alebo bežný notebook, spoločnosť navrhuje každé zariadenie s dôrazom na koncept Design Thinking, aby zabezpečil bezkonkurenčný používateľský zážitok. Laptop Mag v tejto kategórii špeciálne ocenil niektoré notebooky:

  • ASUS VivoBook S15
  • ASUS ZenBook Duo (UX481)
  • ASUS Chromebook Flip C436
  • ASUS ExpertBook B9450
  • ASUS ProArt StudioBook Pro 17 (W700G3T)
  • ROG Zephyrus G14
  • ROG Zephyrus S (GX502)

Cena a dostupnosť

Väčšina ocenených produktov je už dostupná na našom trhu.


Môže ťa zaujať: Asus ZenBook 14 recenzia


[i] Založené na internom výskume spoločnosti ASUS k dátumu 1. september 2019, ktorý porovnával veľkosť notebooku ExpertBook B9 s konkurenčnými produktami iných značiek, ako sú Acer, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft a Samsung. Aktuálna hmotnosť sa môže odlišovať podľa špecifikácií.

Zdroj: TS

O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár