Nositeľná elektronika od Huawei má úspech, na Slovensku zaznamenala rekordný medziročný nárast

Nositeľné zariadenia Huawei majú čoraz viac spokojných používateľov nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Dôkazom sú ich predajné výsledky. V medziročnom porovnaní druhých kvartálov 2020 a 2021 vzrástli predaje nositeľnej elektroniky Huawei na Slovensku až o 214 %. V krajinách strednej a východnej Európy a Škandinávie o 67 %.

Ďalšia štúdia ukázala, že rastie aj spokojnosť a lojalita zákazníkov – počas prvých štyroch mesiacov roka 2021 vzrástla miera Net Promoter Score (NPS) o 15 bodov. Na tento úspech chce nadviazať aj nová séria smart hodiniek Huawei Watch 3, ktorá sa tento týždeň začala predávať na Slovensku.

Počas pandémie sa nositeľné zariadenia stali dôležitou súčasťou nášho každodenného života. Okrem toho, že pomáhajú sledovať fyzickú aktivitu, zároveň poskytujú detailné informácie o celkovom zdraví a fyzickej kondícii.

Rekordný rast predaja

Trh s nositeľnými zariadeniami medziročne stabilne rastie. Podľa správy International Data Corporation (IDC) bol Huawei v prvom štvrťroku 2021 jediným výrobcom, ktorý prekonal objemy dodávok v rekordnom štvrtom kvartáli minulého roka, čím vyvrátil trend zvyčajne pomalšieho rastu na začiatku roka.

Nositeľná elektronika od Huawei má úspech, na Slovensku zaznamenala rekordný medziročný nárast

Úspešný rok potvrdil aj medziročný nárast predaja nositeľných zariadení Huawei o 67 %, a to najmä v krajinách strednej a východnej Európy a Škandinávie, čo prinieslo výrobcovi vedúcu priečku v tejto kategórii. Na Slovensku, pokiaľ ide o predaj nositeľnej elektroniky, dosiahol výrobca medziročný nárast o 214 %.

Rastúca miera NPS

Tajomstvo tohto obchodného úspechu je jednoduché: spokojní zákazníci, ochotní odporučiť produkty Huawei svojim príbuzným a priateľom. Prieskum uskutočnený pomocou nástroja Net Promoter Score (NPS) ukázal, že vernosť zákazníkov nositeľných zariadení Huawei sa neustále zvyšuje a za posledné štyri mesiace vzrástla o 15 bodov – zo 42 bodov v januári 2021 na 57 v apríli toho istého roka.


Prečítaj si tiež: Prvý monitor Huawei prichádza na Slovensko


Lojálnosť a pozitívna spätná väzba sú indikátormi, že nositeľné zariadenia od Huawei spĺňajú očakávania majiteľov. Tí si pochvaľujú dlhú výdrž batérie, odolnosť a funkcie, ktoré uľahčujú sledovanie športových aktivít a zároveň poskytujú spoľahlivé informácie o zdravotných hodnotách používateľa.

Inovácie sú základ

Spoločnosť Huawei sa zaviazala investovať do technologických inovácií a výskumu, ktoré sú hnacím motorom v segmente wearables. Výrobca disponuje jedným z najväčších laboratórií, zameraných na sledovanie zdravia a športových činností, vďaka čomu poskytuje spoľahlivé údaje vo všetkých meraných disciplínach. Novootvorené Huawei Health Lab je domovom špičkových inovácií v oblasti zdravotnej a športovej vedy.

Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro majú golfový režim a apky

Laboratórium kombinuje dve zóny: experimentálnu oblasť pre testovanie spoľahlivosti všetkých smart zariadení a špeciálnu oblasť, vybavenú viac než 20 druhmi špičkového vybavenia pre výskum a vývoj.

Najnovšie hodinky Watch 3 a Watch 3 Pro

Najnovšia séria hodiniek Huawei Watch 3 je ďalším skvelým príkladom inovatívnych produktov. Hodinky sú od pondelka 12. júla v predaji aj na Slovensku, a to u maloobchodných predajcov. Čoskoro ich do ponuky zaradia aj vybraní operátori.

Pri objednávke do 25. júla do polnoci navyše k hodinkám získate bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potlačením hluku Huawei Freebuds 4i.

Zdroj: TS


Nech ti neunikne: Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro majú golfový režim a apky


O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár