Huawei FreeBuds 4 ovládli český slepý test slúchadiel

Huawei FreeBuds 4 vo farbe silver

Nové slúchadlá FreeBuds 4 od Huawei ovládli slepý používateľský test, v ktorom si zmerali sily s dvoma najväčšími konkurentmi Samsung a Apple.

Prieskum spoločnosti Ipsos v Česku ukázal, že používatelia najviac oceňujú práve novinku od Huawei. Zapôsobili hlavne komfortom pri nosení, kvalitou zvuku aj príjemnou cenou. Spoločnosť Ipsos testovala medzi dvoma stovkami užívateľov (vek 15-45) v Prahe a v Brne tri modely slúchadiel – Huawei FreeBuds 4, Apple Airpods 2 a Samsung Galaxy Buds Live. Účastníci prieskumu mali po celý čas zakryté oči a hodnotili pohodlnosť slúchadiel, kvalitu počúvania a na záver pomer kvality s cenou.

Užívatelia ocenili najmä kvalitu zvuku

Z hľadiska pohodlnosti sa FreeBuds 4 dokázali vyrovnať iba Airpods. V ďalších kategóriách už ale zvíťazil nový kôstkový model od Huawei.

Pri priamom porovnaní troch slúchadiel, to znamená, že ak by spotrebitelia mali vybrať najlepšie slúchadlá z hľadiska kvality zvuku, Freebuds 4 boli vybrané ako signifikantne najlepšie,

komentuje výsledky prieskumu Jan Staněk z agentúry Ipsos.

Pri hodnotení zvuku sa užívatelia sústredili na kvalitu zvuku všeobecne, ďalej na zreteľnosť detailov, prenos rytmu a basové tóny. Vo všetkých štyroch podkategóriách sa ako prvé umiestnili Huawei FreeBuds 4, čím potvrdili svoju kvalitu.

FreeBuds 4 si viedli najlepšie najmä v prenose rytmu, vďaka ktorému by po nich siahlo 90 % zúčastnených (Airpods 81 %, Galaxy Buds 58%). Slúchadlá od Huawei nenašli premožiteľa ani pri porovnávaní kvality zvuku s 89 percentami, nasledované Airpods s 82 % a Galaxy Buds so 49 %. Veľmi podobne obstáli aj pri posudzovaní zreteľnosti detailov. Pri hodnotení basových tónov sa potom FreeBuds 4 umiestnili síce na prvej priečke, no vo veľmi tesnom závese nasledovali Airpods.

Huawei FreeBuds 4 vo farbe silver na mladom mužovi


Vieš už o tom? Aplikácie GreenPass, Dôvera či od VšZP si stiahnete už aj z AppGallery


K Huawei FreeBuds 4 by sa priklonili aj z hľadiska cenovky

Zaujímavé bolo tiež porovnanie z hľadiska ochoty užívateľov zaobstarať si slúchadlá pri zistení ich ceny (stále naslepo). Kým bez zistenia ceny by si FreeBuds 4 obstaralo 72 % opýtaných (konkurencia 67 % a 27 %), po odhalení cenovky by sa ku kúpe slúchadiel Huawei prikláňalo solídnych 51 % (konkurencia spadla na 29 % a 14 %).

Cena 135 € je veľkou konkurenčnou výhodou Huawei Freebuds,

potvrdzuje Ján Staněk z Ipsos.

Ak teda zhrnieme výsledky veľkého užívateľského testu, medzi opýtanými jednoznačne zvíťazili slúchadlá Huawei FreeBuds 4. Dôvody?

Podľa poslucháčov umožňujú najlepšie počuť a precítiť rytmus, prinášajú najvyššiu kvalitu zvuku, zároveň zvuk najzreteľnejšie prenášajú a umožňujú najlepšie počuť zvukové detaily. A v neposlednom rade bodujú najlepším pomerom cena výkon,

sumarizuje Jan Staněk.

Novinka od Huawei je na Slovensku v predaji u maloobchodných predajcov. Odporúčaná cena je 135 €. Do 22. augusta môžete využiť špeciálnu zľavu 25 € a získať slúchadlá za zvýhodnenú cenu 115 €.

Zdroj: TS


Zisti viac o Huawei FreeBuds 4: Huawei predstavuje FreeBuds 4 – prvé bezdrôtové slúchadlá s adaptívnym potlačením okolitého hluku


O autorovi

Ján Ďuraš
Ján Ďuraš
Prezývaný Johnko, sa venuje grafike, horskej cyklistike a filmmakingu. Jeho záľubou sú taktiež indie hry a simulátory.

Pridaj komentár