Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko: Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Spoločnosť Huawei prináša na slovenský trh nový Huawei MatePad 11. Ide o vôbec prvý tablet s novým operačným systémom Harmony OS 2 a displejom podporujúcim obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, ktorá zaisťuje plynulejší obraz a lepšiu dotykovú odozvu.

Spolu s operačným systémom HarmonyOS 2, stvoreným pre novú generáciu inteligentných zariadení, získal Huawei MatePad 11 úplne nové, vylepšené funkcie. Prakticky zorganizovaná pracovná plocha ponúka užívateľom nový spôsob, ako efektívnejšie prezerať dôležité údaje a pracovať s nimi. Vďaka využitiu distribuovanej technológie dokáže Huawei MatePad 11 jednoducho komunikovať a spolupracovať aj s ďalšími zariadeniami Huawei – od smart telefónov po notebooky – pre ešte vyššiu produktivitu a komfort pri tvorbe toho, na čom vám záleží.

Novinka podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, takže prináša špičkový plynulý obraz s vylepšenou odozvou. Je tiež možné k nemu dokúpiť dotykové pero Huawei M-Pen druhej generácie. V kombinácii s impozantným displejom je pero vysoko citlivé a dosahuje vstupnú latenciu už 2 ms, čo užívateľom dopraje presný a prirodzený interaktívny rukopis.

Jemný a krásne vykreslený obraz

Nový Huawei MatePad 11 je vôbec prvým tabletom Huawei, ktorý podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Displej tabletu beží na vyššej obnovovacej frekvencii ako mnoho tabletov na trhu a poskytuje neuveriteľne plynulý obraz pri zobrazovaní širokej škály obsahu.

Huawei MatePad 11

U videí a hier s vysokou snímkovou frekvenciou si tak užívatelia môžu užiť viac detailov a ponoriť sa do plynulej grafiky obrazu. Pri prehliadaní webových stránok a dokumentov sa zase obsah zobrazuje rýchlejšie. Navyše, technológia prispôsobenia snímkovej frekvencie poskytuje užívateľom ešte dlhšiu výdrž batérie pre plynulý a ničím nerušený zážitok pri práci.

S novým MatePadom 11, podporujúcim farebný gamut DCI-P3, si teraz môžete vychutnať obrázky aj videá na displeji vo vysokom rozlíšení, akoby ste ich mali na dosah ruky. Okrem schopnosti vytvárať neuveriteľné farby je Huawei MatePad 11 navrhnutý tak, aby minimalizoval vyžarovanie modrého svetla a blikanie, čo sú dva hlavné faktory spôsobujúce únavu očí. Tablet získal certifikáciu TÜV Rheinland Low Blue Light (za hardvérové riešenie) a TÜV Rheinland Flicker Free, takže váš zrak zostane chránený aj pri niekoľkohodinovej práci.

Nová pracovná plocha

Huawei MatePad 11 prináša úplne nový dizajn pracovnej plochy, ktorá obsahuje najdôležitejšie informácie v prehľadnom a organizovanom užívateľskom rozhraní. Pracovná spodná lišta ukazuje najčastejšie používané aplikácie, čo uľahčí hľadanie obľúbených funkcií. Nové servisné widgety dokážu zobrazovať informácie v reálnom čase a umožňujú prístup k určitým funkciám aplikácie, a to bez spustenia samotnej aplikácie. Tieto widgety možno umiestniť kamkoľvek a sú tiež plne prispôsobiteľné potrebám užívateľa.

Multi-screen spolupráca tabletu a PC

Vďaka inovatívnej funkcii Multi-screen sa sen o jednoduchej a plynulej spolupráci medzi tabletom a počítačom stáva skutočnosťou. Funkcia ponúka tri režimy, vďaka ktorým môžu zariadenia spolupracovať jednoducho a efektívne zakaždým, keď to potrebujete. Režim zrkadlenia obrazovky umožňuje užívateľom premietať obrazovku počítača na tablet a premeniť tablet na kresliacu podložku, ktorú možno spárovať s dotykovým perom Huawei M-Pen pre rýchle kresby a jemné kaligrafické práce s dôrazom na detaily.

Napríklad pri práci v kancelárii tým získate druhú obrazovku vášho počítača, či notebooku a užiť si tak ešte viac miesta na prácu na pracovnej ploche. Inovatívny režim Collaborate Mode umožňuje rýchle interakcie medzi platformami HarmonyOS 2 a Windows a umožňuje používateľom prenášať obsah (text, obrázky a dokumenty) medzi prepojenými zariadeniami jednoduchým potiahnutím myšou.

Naviac, nová funkcia Multi-Window podporuje zobrazenie až štyroch aplikácií súčasne, čím môžete naraz zobraziť dve súbežné okná pre ešte lepší multitasking. A keď ste hotoví, stačí okná jednoducho uložiť do App Bubble pre rýchly a ľahký prístup, kedykoľvek ich budete potrebovať.

Vylepšený multiplikátor aplikácií umožňuje, aby v jednej z nich bežali dve úlohy samostatne. To vďaka novej funkcii Window Lock, podporujúcej paralelné a nezávislé operácie v dvoch oknách. Napríklad môžete v jednom písať e-mail a v druhom okne odpovedať na správy. To ešte viac zvýši efektivitu práce a zároveň šetrí čas.

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Nový tablet je kompatibilný s dotykovým perom Huawei M-Pen druhej generácie. Je vybavené novým hrotom potiahnutým platinou s ultra nízkou latenciou a podporou 4 096 úrovní tlakovej citlivosti.

Nový transparentný hrot pera má matnú textúru. Vďaka tomu poskytuje lepšiu priľnavosť k obrazovke pre ešte lepší zážitok pri písaní, či kreslení. V spojení s MatePadom 11 má M-Pen nízku vstupnú latenciu až 2 ms. Dopĺňa tak vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja FullView, aby poskytovalo ten najcitlivejší, najkonzistentnejší a najautentickejší zážitok z písania na súčasných tabletoch.

Huawei MatePad 11

Spárovanie a nabíjanie pera je veľmi jednoduché. Stačí iba položiť pero vedľa Huawei MatePad 11, a ono sa samé magneticky pripevní a spáruje so zariadením, pripravené začať pracovať. Nové pero od Huawei podporuje celý rad inovatívnych interaktívnych funkcií. A to vrátane Huawei FreeScript, ktorá v ľubovoľnom textovom poli v reálnom čase transformuje ručne písaný obsah na strojovo kódovaný text. Podporuje tiež poklepanie pre prepínanie medzi aktuálnym nástrojom a gumou, nástrojmi, tabuľkami a ďalšími možnosťami.

Štvorkanálový zvuk pre zapojenie všetkých zmyslov

Nový MatePad 11 prináša pohlcujúce zvukové zážitky so štvorkanálovým systémom a štyrmi veľkými reproduktormi. Zvukový systém je navrhnutý a vyladený poprednými zvukovými inžiniermi spoločnosti Harman/ Kardon. Zaisťuje, že zvuky produkované reproduktormi sú verné ich zdrojovému materiálu.

Cena a dostupnosť

Huawei MatePad 11 je v predaji na Slovensku od 6. septembra u maloobchodných predajcov. Bežná cena novinky je 449 eur. Ak si tablet zakúpite do 19. septembra, získate k nemu smart hodinky Watch GT 2 Pro a slúchadlá FreeBuds 4i, a to všetko navyše za zvýhodnenú cenu 429 eur.

Zdroj: TS


Na recenzii Huawei MatePad 11 už v tejto chvíli pracujeme:

O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár