Stredoškolská ešportová liga začína 3. sezónu. Ceny sú v hodnote viac ako 5500 €

Stredoškolská ešportová liga začína 3. sezónu. Ceny sú v hodnote viac ako 5500 €

Po úspešnej 2. sezóne projektu Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga sú spustené registrácie do novej sezóny, ktorá začína už 13. októbra 2021.

Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 5 500 EUR.

V predchádzajúcej sezóne bolo zapojených viac ako 2 000 hráčov zo 150 slovenských a českých stredných škôl.

Hry zlepšujú schopnosti

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Pohár je zameraný primárne na tímové súťaže, kde je nevyhnutná rýchla a vecná komunikácia, bezchybná spolupráca a správna voľba taktiky. Takáto intenzívna tímová spolupráca so spoločným cieľom rozvíja schopnosť študentov komunikovať v tíme.

Rovnako učí základom soft-skillových zručností ako manažment a práca v tíme, ktoré sú nevyhnutné pre úspech na dnešnom trhu práce. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii.


Prečítaj si tiež: Koľko času strávia herní vývojári nad explodujúcim melónom?


Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je dnes samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

Stredoškolská ešportová liga začína 3. sezónu. Ceny sú v hodnote viac ako 5500 €

Podpora predsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport

Projekt podporil aj Radovan Sloboda, podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Šport je dlhodobou súčasťou môjho profesionálneho aj politického života. Ešporty vnímam ako budúce súťažné odvetvie a som rád, že aj na Slovensku si ešporty budujú svoje zázemie. Nemôžeme zatvárať oči pred novými trendmi, preto tieto aktivity budem podporovať.

Stredoškolská ešportová liga začína 3. sezónu. Ceny sú v hodnote viac ako 5500 €

Najlepšie tímy/hráči postúpia do záverečného finále, ktoré je naživo vysielané v úplne prvej hernej televízii na Slovensku Chuck TV. Študenti tým získajú jedinečnú príležitosť reprezentovať svoje školy medzi divákmi elektronických športov.


Nech ti neunikne: Vyberáme elektroniku pre školáka: 4 dôvody, prečo sa oplatí mať všetko od Huawei


Tímy CS:GO turnaju zo Slovenska a Čiech zabojujú o hlavnú cenu – herné kreslá od partnera projektu X-Diablo Chairs. Hráči, ktorí sa umiestnia na druhom mieste získajú poukážky v celkovej výške 250,00€ od Play Go Smart (Progaming shop). Hlavnou cenou pre najlepší tím v turnajoch League of Legends sú vodné chladenia do počítača od partnera projektu FRACTAL DESIGN.

Registrovať sa do turnaja je možné do 11. októbra 2021 v týchto hrách:

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

Zdroj: TS


Stíhaš sa zapojiť? Možno sa stihneš zapojiť aj do našej SÚŤAŽE o skrinku Fractal Design Focus G!
Ponáhľaj sa, súťaž končí už 10. 10. 2021! Zapoj sa tu:

Na Facebooku.

A tiež na Instagrame (zvýšiš si šancu na výhru).


O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár