Stredoškolská ešport liga prináša súboje o ceny v hodnote viac ako 6240€

ešport

Projekt Slovenská a Česká stredoškolská ešport liga pokračuje svojou 4. sezónou a prináša so sebou rekordný prizepool a nový herný titul.

Študenti stredných škôl môžu zabojovať o hodnotné ceny v hrách CS:GO powered by FEI STU, League of Legends, Brawl Stars, Apex Legends a po novom aj Valorant. Žiaci slovenských a českých stredných škôl dostanú tak jedinečnú možnosť ukázať svoje herné schopnosti už túto jar.

SČSEL

Registrácie do jednotlivých turnajov momentálne prebiehajú na oficiálnej stránke organizátora yzone.sk, začiatok ligy je naplánovaný na 7. marca 2022.

Kde je možné sa na ešport turnaj prihlásiť?

Do turnajov sa môžete registrovať do 6.3.2022 kliknutím na jednotlivé odkazy:

Už ako aj z názvu projektu vyplýva, do projektu sa môžu zapojiť študenti všetkých stredných škôl na Slovensku a v Čechách. Stačí sa preukázať ISIC preukazom alebo aktuálnym potvrdením o návšteve školy.

ešport

Žiaci reprezentujú svoju strednú školu v pohodlí svojho domova počas svojho voľného času, všetky zápasy prebiehajú online. V predchádzajúcej sezóne bolo do projektu zapojených viac ako 160 stredných škôl zo Slovenska a 40 škôl z Českej republiky.

Záštitu nad projektom prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Českej republiky. Hlavnými partnermi projektu sú Legion by Lenovo, Trust Gaming, STU FEI a Marvo.


Prečítaj si tiež: Ako sa pašuje alkohol do vesmíru?


Ešport hry rozvíjajú komunikatívne a kognitívne schopnosti

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii.

SČSEL

Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou.

Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk a na sociálnych sieťach SČSEL Facebook a Instagram.

Zdroj: TS


Možno vás zaujme: Koľko času strávia herní vývojári nad explodujúcim melónom?


O autorovi

Jiří Toman
Jiří Toman
Studuje fakultu vojenských technologií na Univerzitě Obrany v Brně. Mezi jeho záliby patří počítače a technika obecně, posilování a turistika.

Pridaj komentár