Nové výkonné televízory Philips Ambilight s procesorom P5 7. generácie

Nové výkonné televízory Philips Ambilight s procesorom P5 7. generácie

Bez ohľadu na to, aký obsah si chcú spotrebitelia v roku 2023 vychutnať – či už ide o filmy, šport alebo hry – spoločnosť TP Vision im ponúkne najlepší výkon vďaka širokému sortimentu Philips Ambilight TV v nových prémiových OLED televízoroch, MiniLED modeloch série “The Xtra” a LED televízoroch „The One“

Všetky novopredstavené modely poháňa vylepšený, unikátny procesor P5 7. generácie.

OLED+908 – Žiarivá vlaková loď

OLED+908, ktorý bude k dispozícii na jeseň 2023 vo veľkostiach 55″, 65″ a 77″, je vybavený najnovším panelom META OLED s dodatočným výkonom procesora P5 AI 7. generácie, integrovaným zvukovým systémom Bowers & Wilkins a trojstranným systémom Next Gen Ambilight, ktoré spoločne prinášajú jedinečne pohlcujúci a mimoriadne kvalitný zážitok zo sledovania.

Nový panel META OLED využíva vrstvu Micro Lens Array a algoritmus META na zvýšenie jasu, ktorý ponúka potenciálny maximálny svetelný výkon 2100 nitov, čo predstavuje nárast o 70 % a zároveň ponúka širší pozorovací uhol a zlepšenie energetickej účinnosti.

Procesor P5 AI 7. generácie ponúka vylepšenú verziu V2 Ambient Intelligence, ktorá naďalej umožňuje nastavenie jasu, gama a farebnej odozvy obrazovky v reálnom čase, aby sa zaručil optimálny výkon prispôsobený okolitým svetelným podmienkam.

Verzia V2 funkcie Ambient Intelligence využíva nový svetelný senzor XYZ, ktorý teraz dokáže merať teplotu farieb svetla v sledovanej miestnosti, takže biely bod obrazu na obrazovke teraz presne zodpovedá odtieňu okolitého osvetlenia miestnosti v reálnom čase.


Prečítaj si tiež: TEST: Samsung Galaxy Z Fold4 – ohybný telefón, ktorý má štýl


Vylepšená funkcia Super Resolution ponúka aj výnimočnú ostrosť okrajov a zároveň vytvára bohaté detaily v hlavnej časti rozšíreného obrazu.

Kvalita zvuku zodpovedá výnimočnej kvalite PQ vďaka zvukovému systému Bowers & Wilkins 3.1 s výkonom 80 W, so šiestimi vpredu umiestnenými reproduktormi, ktoré mieria priamo na poslucháča v špeciálnom usporiadaní ľavý, stredový, pravý (LCR), čo poskytuje mimoriadne širokú zvukovú scénu s krištáľovo čistými dialógmi. Hlboké a presné basy zabezpečuje veľký, vzadu namontovaný subwoofer podporovaný štyrmi pasívnymi žiaričmi.

Model OLED+908

Tak ako všetky Ambilight televízory OLED v roku 2023, aj OLED+908 bude vybavený novým operačným systémom Google TV, ktorý je vylepšenou a sofistikovanejšou verziou existujúceho prostredia Android TV s intuitívnejším rozhraním a domovskou obrazovkou. Okrem iného kladie väčší dôraz na personalizovaný obsah a odporúčania na mieru.


TIP na čítanie: Čoskoro vraj budeš môcť hovoriť so svojou mŕtvou matkou. Digitálna nesmrteľnosť sa blíži vďaka ChatGPT


Google TV sa v Ambilight TV 2023 pripája k novému, intuitívnejšiemu používateľskému rozhraniu, ktoré ponúka jednoduchší prístup ku kľúčovým nastaveniam a funkciám a zároveň poskytuje menej prekrytia obrazu na obrazovke ponukou.

Minimalistický dizajn OLED+908 má mimoriadne tenký tmavý kovový rámik zladený s tmavou textíiou Kvadrat Audiomix na reproduktoroch a s novým kovovým stojanom s čiernym leskom. OLED+908 prvý raz predstavuje aj diaľkový ovládač s viacerými novinkami: batériou dobíjateľnou cez USB-C, novou klávesovou skratkou “123” na zapnutie a vypnutie podsvietenia, a snímačom pohybu, ktorý rozpozná, kedy bol diaľkový ovládač zdvihnutý, a aktivuje podsvietenie.

OLED808 – Vylepšenie najobdivovanejšieho OLED modelu

Séria OLED808 rozširuje ponuku Ambilight TV o novú veľkosť obrazovky prostredníctvom prvého 42″ modelu OLED, ktorý sa pridáva k existujúcim veľkostiam obrazoviek 48″, 55″, 65″ a 77″.

Séria OLED808 prináša výkon nového procesora P5 AI 7. generácie s funkciami Ambient Intelligence V2 a novým rozlíšením Super. Novinkou sú panely OLED_EX s vysokým výkonom 1000 nitov pre 55″ a väčšie veľkosti obrazoviek, ktoré zaručujú vynikajúcu kvalitu obrazu.


Nech ti neunikne: Herná recenzia: Marvel‘s Spider-Man


OLED808 – ako aj všetky televízory OLED série z roku 2023 – ponúkajú pokročilý herný výkon, sú vylepšené o kompatibilitu Dolby Vision 4K 120Hz s HDMI 2.1 e-Arc, podporu VRR pre 4K od 40Hz do120Hz pri plnej šírke pásma 48Gbps (444, 12 bitov) FreeSync Premium a kompatibilitu G-SYNC plus režimy Auto Game a Auto-Low-Latency.

Nové výkonné televízory Philips Ambilight s procesorom P5 7. generácie
Model OLED808

Hlavnou prednosťou tejto série je aj naďalej vynikajúca kvalita zvuku, ktorú má na svedomí integrovaný zvukový systém 2.1 s výkonom 70 W – 50 W pre 42″ s presnejším digitálnym krížením, ktoré presne riadi distribúciu do dvojpásmového ľavého a pravého reproduktora a špeciálneho trojprstencového zadného basového reproduktora podporovaného štyrmi pasívnymi žiaričmi.

Obrazovka OLED808 je vybavená tenučkým, takmer neviditeľným rámom. Tmavý kovový rám vo vonkajšej časti umožňuje bezproblémové prepojenie so sofistikovanejším a výkonnejším trojstranným systémom Next Gen Ambilight so zvýšenou presnosťou a detailnosťou farieb, vďaka čomu vytvára maximálne pohlcujúci zážitok zo sledovania.


Tiež zaujímavý článok: Relatívne nové MacBooky vo veľkom končia v odpade. Prečo?


Väčšina verzií OLED808 je vybavená elegantným centrálnym kovovým stojanom EVO v matnom chrómovom prevedení. Jedinou výnimkou je 77″ model, ktorý využíva nové kovové ploché odsadené nožičky s rovnakým matným kovovým dizajnom.

O jednoduchší a personalizovanejší používateľský zážitok sa takisto postará operačný systém Google TV a nové používateľské rozhranie.

Séria “The Xtra” sprístupňuje výkon MiniLED

Prvým modelom novej série “The Xtra” je MiniLED televízor 9308, ktorý bude uvedený na trh v 3. štvrťroku vo veľkostiach 55″ a 65″ a naďalej ponúka skvelý pomer ceny a výkonu.

Model 9308, ktorý je o triedu nižšie ako OLED modely Ambilight TV, stále ponúka výnimočný obrazový a zvukový výkon vďaka procesoru P5 7. generácie a začleneniu špičkového 120 Hz panelu s 98 % DCI WCG prinášajúcom pôsobivý svetelný výkon 1000 nitov, a 64 W 2.1 zvukového systému Bowers & Wilkins Frontal Sound System.


Toto máš prečítané? Rolls-Royce chce ľudí dopraviť na Mars v priebehu dní


Jedinečne pohlcujúci zážitok zo sledovania vytvára trojstranná funkcia Ambilight, pričom diváci si môžu vychutnať aj zdokonalený zážitok operačného systému Smart TV, ktorý vyvinula spoločnosť TP Vision.

Nové výkonné televízory Philips Ambilight s procesorom P5 7. generácie
Model 9308

Prémiový európsky dizajn série dotvára mimoriadne úzky kovový rám v tmavom antracitovom vyhotovení. Tenký čierny lesklý pás v spodnej časti obrazovky ladí s povrchovou úpravou stojana s otvoreným rámom. Dizajnovo je k nemu doladená tmavá textília Kvadrat Audiomix, ktorou sú potiahnuté reproduktory.

Ďalšia MiniLED novinka série The Xtra , model 9008, bude uvedená na trh taktiež vo verziách 55″, 65” a 75″ s procesorom P5 7. generácie, so 120Hz a a 1000 nitovým panelom , výkonným 40W 2.0 zvukovým systémom a antracitovo šedými odsadenými nožičkami.

The One – ten pravý televízor žiari aj naďalej

Mimoriadne úspešná Performance séria The One je naďalej neoddeliteľnou súčasťou samostatnej kategórie Philips Ambilight TV a v 2. štvrťroku 2023 bude inovovaná o dva nové  LED modely – 8808 a 8508 – vybavené procesorom P5 7. generácie.

Televízory “The One” naďalej ponúkajú podobnú úroveň výkonu, európskeho dizajnu a kvality vrátane kľúčových funkcií ako prémiovejšie modely, ale za mimoriadne konkurencieschopnú cenu strednej triedy.

Model 8808 ponúkne veľkosti obrazovky 43″, 50″, 55″, 65″, 75″ a 85″, zatiaľ čo model 8508 bude k dispozícii vo verziách 43″, 50″, 55″ a 65″.


Zaujímavá téma: 5 skvelých seriálov, o ktorých ste (takmer) určite nepočuli


Vysokokvalitné panely WCG sa nachádzajú v oboch modeloch: 120 Hz v prípade 8808 a 60 Hz v prípade 8508.

60Hz panel modelu 8508 je tiež vybavený technológiami DLG a HRS, ktoré poskytujú 4K 120Hz obraz s podobnou plynulosťou pohybu a ostrosťou ako natívny120Hz panel.

Oba modely sú vybavené trojstrannou funkciou Ambilight a novým operačným systémom Google TV, navyše s intuitívnejším používateľským rozhraním.

Nové výkonné televízory Philips Ambilight s procesorom P5 7. generácie
Model 8808

V oboch modeloch sa jednoznačne prejavuje to najlepšie z európskeho dizajnu.

Model 8808 s uhlopriečkami 43″ a 65″ má minimalistický antracitovo-sivý rám s vyšúchaným efektom na spodnom okraji obrazovky, pričom otočný stojan EVO je tiež vyhotovený v antracitovo-sivej farbe.

Verzie 8808 s uhlopriečkou 75″ a 85″ sú vybavené kovovými antracitovo-sivými brúsenými okrúhlymi nožičkami.

Séria 8508 má úzky antracitovo-sivý rám s brúseným efektom na spodnej strane obrazovky a výškovo nastaviteľný antracitový kovový stojan v kombinácii so sivými odsadenými nožičkami.

Zdroj: TS


Staň sa súčasťou aktívnej komunity TechGuru SK/CZ na Facebooku a na Instagrame.

Nájdeš nás aj na YouTube


O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár