Samsung uvádza Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Buds FE

Samsung uvádza Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Buds

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje nový prírastok do ekosystému Galaxy, rad FE. Patrí do neho telefón Galaxy S23 FE, tablety Galaxy Tab S9 FE a S9 FE+ a slúchadlá Galaxy Buds FE

S takými kvalitnými prístrojmi sme sa v tomto rade ešte nestretli – medzi hlavné prednosti patrí jedinečné odolné prevedenie, špičkové parametre, vynikajúce fotoaparáty aj audiosystémy a mnohé ďalšie vlastnosti. Pre používateľov ide o ideálnu príležitosť, ako sa zoznámiť s vlajkovými loďami z najvyššej triedy Samsung Galaxy.

„Samsung ponúka špičkové inovácie a mobilné zážitky všetkým, naše prístroje sa vedia prispôsobiť každému životnému štýlu,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Modely nového radu FE sú doslova nabité špičkovými funkciami a parametrami. Ich majitelia tak môžu naplno využiť svoju kreativitu a produktivitu, či už nové prístroje používajú samostatne alebo v rámci celého ekosystému.“

Galaxy S23 FE: Ikonický dizajn Galaxy S, profesionálny fotoaparát aj špičkové herné vlastnosti

Telefón Galaxy S23 FE nezaprie spriaznenosť s ikonickým dizajnom radu S – prezrádza ho hlavne typické prevedenie fotoaparátu a tiež špičková povrchová úprava v odolnom prevedení proti vode a prachu s certifikátom IP68. Telefón aj balenie sa sčasti vyrába z recyklovaných materiálov, takže ho charakterizuje odolnosť, skvelé funkcie a udržateľné prevedenie. K dispozícii je niekoľko nových atraktívnych farebných variantov a každý si tak môže vybrať štýl, ktorý mu najlepšie vyhovuje.

S Galaxy S23 FE je možné zachytiť jedinečné okamihy každodenného života na špičkových fotografiách a videozáznamoch. Vďaka špičkovému rozlíšeniu 50 MPix a trojnásobnému optickému zoomu sú v záberoch zreteľné aj tie najdrobnejšie detaily. Samozrejmosťou sú aj osvedčené vlastnosti a funkcie nočného fotografovania, vďaka ktorým portréty alebo selfies vyzerajú ako živé a sú plné farieb aj po zotmení. Stabilizačný systém VDIS založený na optickom stabilizátore umožňuje zhotovovať ostré snímky v akomkoľvek svetle.


Prečítaj si tiež: Mobilfest 2023: Samsung podporuje tvorivosť mladých študentov


Samotné fotografovanie ale nie je všetko, Galaxy S23 FE tiež poslúži ako vreckové grafické štúdio na úpravu snímok. V režime Pro je možné ručne nastaviť expozičný čas, clonu, citlivosť a ďalšie parametre. Aplikácia Camera Assistant umožňuje upraviť funkcie fotoaparátu a na mieru vybrať, ktoré z nich majú fungovať automaticky. A aby fotografie vyzerali čo najlepšie, ponúka Galaxy S23 FE nástroje na ich úpravu s vyspelou umelou inteligenciou.

Samsung uvádza Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Buds

Dôležitou súčasťou výbavy je aj výkonný procesor, ktorý používatelia Galaxy S23 FE ocenia okrem iného pri hraní alebo streamovaní filmov. Súčasťou procesora je vyspelá odparovacia komora, ktorá pomáha účinnému chladeniu a  prispieva k stálemu výkonu bez výkyvov. Batéria s vysokou kapacitou 4500 mAh sa intuitívne prispôsobuje aktuálnym podmienkam, s nabíjačkou 25 W ju možno do polovice kapacity nabiť iba za 30 minút. Veľkou prednosťou je aj jasný a kvalitný displej Dynamic AMOLED 2X s uhlopriečkou 6,4 palca alebo 16,3 cm. Nechýba mu technológia Vision Booster, ktorá upraví obraz automaticky podľa okolitých svetelných podmienok. Displej Galaxy S23 FE svojou kvalitou zodpovedá najdrahším modelom tohto špičkového radu.

Galaxy Tab S9 FE a Tab S9 FE+: obrovský displej, odolnosť s certifikátom IP68 a dotykové pero S Pen, teda to najlepšie pre kreativitu aj produktivitu

Tablety Galaxy Tab S9 FE a S9 FE+ ponúkajú skvelé možnosti pre zábavu, prácu aj kreatívnu činnosť kedykoľvek a kdekoľvek – stačí sa nechať inšpirovať a môžete tvoriť. Dvojica nových prístrojov navyše znamená, že je rad S teraz ešte univerzálnejší ako predtým. Umelci, podnikatelia, študenti, tvorcovia obsahu všetkého druhu, hráči i ďalší používatelia sa môžu pustiť do čohokoľvek, čo ich baví alebo živí a môžu pri tom počítať s rýchlejšími reakciami a vyšším výkonom v porovnaní s predchádzajúcou generáciou FE.

Zábave či tvoreniu s tabletmi je možné venovať sa doma, v práci, v škole alebo pokojne v parku. Používateľ pri tom ocení špičkový displej s uhlopriečkou 10,9 palca (Tab S9 FE) alebo dokonca 12,4 palca (Tab S9 FE+) s automatickou obnovovacou frekvenciou až 90 Hz. Na priamom slnku príde, podobne ako pri telefóne S23 FE, vhod technológia Vision Booster, ktorá optimalizuje farby a kontrast predovšetkým v tieňoch. Podobne ako modely vyššej rady Galaxy Tab S9 získali aj Tab S9 FE a Tab S9 FE+ certifikát IP68, čo znamená zvýšenú odolnosť, a teda pokoj v duši pri použití v teréne. Batéria modelu Tab S9 FE+ vydrží prehrávať video až 20 hodín na jedno nabitie, čo znamená dostatok času na prácu aj zábavu bez nutnosti hľadať elektrickú zásuvku.


Zaujímavé: TEST: Herné kreslo Endorfy Scrim hýčka moju ri…adne dobre sa na ňom sedí


Na zaznamenávanie nápadov a písanie poznámok výborne poslúži obľúbené dotykové pero S Pen, opäť s certifikáciou IP68, ktoré je súčasťou základného balenia oboch tabletov. Podobne ako modely Galaxy Tab S9 ponúkajú aj Tab S9 FE a S9 FE+ celý rad kreatívnych nástrojov a funkcií, medzi ktorými nechýbajú populárne aplikácie Goodnotes, LumaFusion, Clip Studio Paint a ďalšie. Kapacita úložného priestoru sa oproti minulej generácii zdvojnásobila, navyše ju možno pomocou pamäťovej karty microSD rozšíriť až na 1 TB.

Samsung uvádza Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Buds

Galaxy Buds FE: špičkový zvuk, skvelé tlmenie okolitého hluku a ergonomické prevedenie pre širší okruh používateľov

Taktiež slúchadlá Galaxy Buds FE ponúkajú špičkové parametre širšiemu okruhu používateľov. V tomto prípade patrí medzi hlavné prednosti vynikajúci zvuk s mohutnými basmi, systém aktívneho tlmenia okolitých ruchov (ANC) a technológie Ambient Sound, vďaka ktorej počujete presne to, čo chcete a ostatní, naopak, nie. To platí aj pre telefónne hovory, pri ktorých sa uplatní systém troch mikrofónov s personalizovaným smerovaním a umelou inteligenciou, ktorý váš hlas spoľahlivo oddelí od hluku v pozadí.

Zo všetkých slúchadiel Galaxy Buds má model FE vôbec najdlhšiu výdrž batérie – slúchadlá zvládnu až 8,5 h prehrávania, v kombinácii s puzdrom až 30 hodín. Aj pri aktívnom tlmení hluku sa používatelia dostanú na 6 h prehrávania čisto zo slúchadiel a až na 21 h s puzdrom. K ďalším prednostiam Galaxy Buds FE patrí tradične podarený dizajn a ergonómia – sú pohodlné aj pre dlhšie používanie a vďaka trom ušným adaptérom a dvom veľkostiam sa hodia pre každé ucho.


Nech ti neunikne: Závislosť na internete? Povieme ti, aké sú príznaky


Prepojený ekosystém Galaxy

S novými prístrojmi radu FE sa opäť o niečo rozširujú možnosti a sila prepojeného ekosystému Galaxy. Jednou z jeho najväčších výhod je systém Multi Control umožňujúci ľahko presúvať a kopírovať obsah medzi jednotlivými zariadeniami, predovšetkým medzi telefónmi a tabletmi. Videá či fotografie je možné z telefónu do tabletu skopírovať aj pomocou technológie Quick Share a následne ich ľahšie upraviť.

Samsung uvádza Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Buds

Ekosystém Galaxy ukazuje svoje prednosti aj pri zábave a pre slúchadlá Galaxy Buds FE to platí dvojnásobne. Systém Auto Switch inteligentne prepína zvuk medzi slúchadlami, tabletom, hodinkami alebo televízorom, nie sú potrebné žiadne manuálne nastavenia. Ak slúchadlá niekam založíte, ľahko ich nájde aplikácia SmartThings Find, ktorá ich ukáže na mape a navyše v nich spustí alarm.

Pri práci aj zábave v rámci prepojeného systému však veľmi záleží aj na zabezpečení. Telefón Galaxy S23 FE aj tablety Galaxy Tab S9 FE spoľahlivo chráni osvedčený systém Samsung Knox.

Pre blaho planéty

V prevedení radu FE sa podobne ako pri iných zariadeniach odráža dlhodobá snaha Samsungu o ochranu životného prostredia v rámci celého ekosystému.

Pri výrobe telefónu Galaxy S23 FE sa uplatnil celý rad recyklovaných materiálov v interných aj externých komponentoch. Medzi tieto materiály patrí predspotrebný recyklovaný hliník a sklo a spotrebné recyklované plasty z vyradených rybárskych sietí, barelov na vodu a PET fliaš.


Toto máš prečítané? Kde sa máš naučiť MS Office keď ťa to v škole nenaučili a všetci zamestnávatelia to vyžadujú?


Z recyklovaných materiálov sa vyrábajú aj tablety radu Galaxy Tab S9 FE. Vo vybraných interných aj externých komponentoch nájdeme predspotrebný recyklovaný hliník aj spotrebné recyklované plasty.

S modelmi Galaxy S23 FE aj Galaxy Tab S9 FE používateľ získa štyri generácie aktualizácií operačného systému a päť rokov bezpečnostných aktualizácií. Predĺžiť životnosť zariadenia pomáha aj program Samsung Care+, ktorý príde vhod pri nehodách či opravách.

Snahy o ekologicky čistú výrobu však pri telefónoch a tabletoch nekončia. Aj slúchadlá Galaxy Buds FE v sebe obsahujú spotrebné recyklované plasty z vyradených rybárskych sietí a barelov na vodu.

Dostupnosť a otváracie ponuky

Nové tablety Galaxy Tab S9 FE, TabS9 FE+ a slúchadlá Galaxy Buds FE budú v Slovenskej republike dostupné od 5. októbra 2023.

Záujemcovia môžu od 5. do 31. 10. alebo do vypredania zásob pri kúpe tabletov Galaxy Tab S9 FE a Tab S9 FE+ využiť otváraciu ponuku a po registrácii na stránke www.novysamsung.sk odpredať svoje staré zariadenie a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 120 € (pri kúpe Tab S9 FE) alebo 160 € (Galaxy Tab S9 FE+).

Smartfón Galaxy S23 FE bude v Slovenskej republike dostupný neskôr v tomto roku.

Dostupné farby, veľkosti úložiska a odporúčané maloobchodné ceny

MODEL FARBA ÚLOŽISKO ODPORÚČANÁ MALOOBCHODNÁ CENA
Galaxy Tab S9 FE zelená, strieborná, šedá, fialová 128 GB 529 €
Galaxy Tab S9 FE 5G 128 GB 629 €
Galaxy Tab S9 FE 256 GB 599 €
Galaxy Tab S9 FE 5G 256 GB 699 €
Galaxy Tab S9 FE+ 128 GB 699 €
Galaxy Tab S9 FE+ 5G 128 GB 799 €
Galaxy Tab S9 FE+ 256 GB 799 €
Galaxy Tab S9 FE+ 5G 256 GB 899 €

Slúchadlá Galaxy Buds FE budú k dispozícii v grafitovej a bielej farbe a ich odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 109 €.

Telefón Galaxy S23 FE bude dostupný v zelenej, krémovej, grafitovej a fialovej farbe a na e-shope samsung.sk exkluzívne navyše aj v modrej a oranžovej. Odporúčané maloobchodné ceny Samsung oznámi neskôr v priebehu tohto roku.

Galaxy S23 FE
Displej 6,4” FHD+ (16,3 cm)

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz  (60 ~ 120 Hz)

* Merané uhlopriečne, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 76,5 X 158 X 8,2 mm, 209 g
Fotoaparát Ultraširoký fotoaparát 12 MPix

●       f2,2, uhol záberu 123˚

Širokouhlý fotoaparát 50 MPix

●      f1,8, uhol záberu 84˚

Teleobjektív 8 MPix

●      3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 32˚

Predný fotoaparát 10 MPix

●       f2,4, uhol záberu 80˚

 

Procesor

Vyspelý 4 nm procesor
  *Môže sa líšiť v závislosti od krajiny a mobilného operátora.
Pamäť 8 GB + 128 GB

8 GB + 256 GB

* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.

* Kapacita sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

Batéria 4 500 mAh
*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.
Nabíjanie Káblové nabíjanie*: až 50 % za cca 30 min s adaptérom 25 W **

Fast Wireless Charging 2.0***

Wireless PowerShare****

* Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.
** Sieťová nabíjačka a dátový kábel sa predávajú samostatne. Odporúčame používať len originálnu nabíjačku Samsung 25 W.
*** Bezdrôtové nabíjanie je kompatibilné s WPC.
**** Systém je obmedzený na inteligentné telefóny Samsung alebo inteligentné telefóny inej značky s bezdrôtovým nabíjaním Qi, medzi kompatibilné modely patrí Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 series, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G , S21 séria, Z Fold2, Note20 séria, S20 séria, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozícii pri niektorých nositeľných technológiách, napr. Buds. Ak stav batérie klesne pod 30 %, Wireless PowerShare nemusí fungovať. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Funkcia Wireless PowerShare môže mať vplyv na príjem signálu či dátovej služby, záleží na prostredí v sieti.
Operačný systém Android 13
Siete a konektivita  5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
* Vyžaduje optimálne pripojenie 5G, líšia sa na jednotlivých trhoch. Bližšie informácie má k dispozícii mobilný operátor. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

** Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

*** Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Zabezpečenie

 

Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Odolnosť proti vlhkosti IP68
* IP68 platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne. Odolnosť proti vlhkosti a prachu môže časom zoslabnúť.
 

 

Galaxy Tab S9/S9 FE+
  Galaxy Tab S9 FE Galaxy Tab S9 FE+
Displej 10,9“ (27,7 cm), LCD

(až 90 Hz)

12,4“ (31,5 cm), LCD

(až 90 Hz)

* Merané uhlopriečne ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 165,8 x 254,3 x 6,5 mm, 523 g (Wi-Fi), 524 g (5G) 185,4 x 285,4 x 6,5 mm, 627 g (Wi-Fi), 628 g (5G)
Fotoaparát Zadný fotoaparát 8 MPix

Ultraširoký predný fotoaparát 12 MPix

Ultraširoký zadný fotoaparát 8 + 8 MPix

Ultraširoký predný fotoaparát 12 MPix

Procesor Octa-Core
Pamäť a úložný priestor 6 GB + 128 GB

8 GB + 256 GB

8 GB + 128 GB

12 GB + 256 GB

* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.

* Kapacita sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

Batérie 8 000 mAh 10 090 mAh
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.
* Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.
** Sieťová nabíjačka a dátový kábel 45 W sa predávajú samostatne. Odporúčame používať iba originálne príslušenstvo Samsung.
Operačný systém Android 13
Siete a konektivita 5G*, LTE**, Wi-Fi 6, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
* Služby 5G sú k dispozícii len v lokalitách, kde je táto technológia v prevádzke. Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

** Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora.

*** Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Audio Dual Speaker by AKG, Dolby Atmos®
Ovládacie pero S Pen (bez podpory BLE) v základnom balení
Zabezpečenie Samsung Knox
Odolnosť proti vode IP68
* IP68 platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne. Odolnosť proti vlhkosti a prachu môže časom zoslabnúť.
Príslušenstvo S Pen,

Ochranný kryt s klávesnicou a touchpadom, Ochranný kryt s klávesnicou, Ochranné puzdro, Odolný zadný kryt

* V základnom balení S Pen a kábel USB-C. Ostatné príslušenstvo sa predáva samostatne. Dostupnosť produktov tretích výrobcov sa na jednotlivých trhoch a u jednotlivých operátorov líši.

 

Galaxy Buds FE
Rozmery a hmotnosť Slúchadlo: 17,1 x 19,2 x 22,2 mm, 5,6 g
Nabíjacie puzdro: 50,0 x 27,7 x 50,0 mm, 40,0 g
Reproduktory 1 membrána
Mikrofón 3 mikrofóny (2 vonkajšie + 1 vnútorný)
Kapacita batérie Slúchadlá: 60 mAh (typická hodnota)
Nabíjacie puzdro: 479 mAh (typická hodnota)
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov predprodukčnej verzie Galaxy Buds FE. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.
Doba prehrávania  Až 6 h/celkom až 21 h (so zapnutým tlmením hluku)

Až 8,5 h/celkom až 30 h (s vypnutým tlmením hluku)

 

* Slúchadlá prehrávajú až 6 hodín so zapnutým tlmením hluku (alebo až 8,5 hodiny s vypnutým tlmením hluku), nabíjacie puzdro nabije batériu pre max. 21 hodín prehrávania (až 30 hodín s vypnutým tlmením hluku) pri nabití slúchadiel aj puzdra na 100 %. Na základe interných testov. Doba prehrávania zvuku sa testovala pri spárovaní predprodukčnej verzie slúchadiel Galaxy Buds FE s nedávno vydaným smartfónom Galaxy s defaultnými hodnotami nastavenia vrátane zapnutého tlmenia hluku. Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, podmienok používania a ďalších faktorov.

 

Doba hovoru Až 3,5 h/celkom až 13 h (so zapnutým tlmením hluku)

Až 4 h/celkom až 14 h (s vypnutým tlmením hluku)

* Slúchadlá umožňujú až 3,5 hodiny hovoru so zapnutým tlmením hluku (alebo až 4 hodiny s vypnutým tlmením hluku), nabíjacie puzdro dobije batériu pre max. 13 hodín hovoru (až 14 hodín s vypnutým tlmením hluku) pri nabití slúchadiel i puzdra na 100 % . Na základe interných testov. Doba prehrávania zvuku sa testovala pri spárovaní predprodukčnej verzie slúchadiel Galaxy Buds FE s nedávno vydaným smartfónom Galaxy s defaultnými hodnotami nastavenia vrátane zapnutého tlmenia hluku. Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, podmienok používania a ďalších faktorov.

 

Konektivita Bluetooth® 5.2, Auto Switch
Kodek: Scalable (proprietárny Samsung), AAC, SBC
Senzory Senzor priblíženia, Hallov senzor, dotykový senzor
Kompatibilita Android 8.0 alebo novší, minimálne 1,5 GB RAM
* Niektoré funkcie nemusia fungovať na zariadeniach iných značiek ako Samsung. Dostupnosť sa môže líšiť podľa trhu, mobilného operátora alebo pripojených zariadení.

Zdroj: TS

Ak ťa bavíme, klikni na tlačidlo a kúp nám pivo za 2€:

Staň sa súčasťou aktívnej komunity TechGuru SK/CZ na Facebooku a na Instagrame.

Nájdeš nás aj na YouTube


O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár