Iveta Bartošová – Iný pohľad na vec

Článok tohto typu asi vôbec nezapadne do konceptu tohto webu, ale nezáleží na tom. Ak pomôže otvoriť oči čo i len jednému človeku, tak splnil svoj účel. Obsahuje veľa rečníckych otázok, ale o to mi práve ide – primäť vás k zamysleniu sa nad svojimi vlastnými postojmi. Vytrhnúť vás z letargie. Teraz sa na vás z každej strany hrnú články plné hyenizmu a falošných postojov. Ja vám ponúkam iný pohľad na to čo sa stalo, aj na to, čo sa ešte iba stane.

Život a smrť

Stalo sa to včera, všetci vieme o čo sa jedná. Všetci máme na to nejaký názor, napriek tomu, že nikto z nás nemá informácie z prvej ruky. Áno, aj ja som si vytvoril svoj názor, ale nie priamo na Ivetu, jej život a smrť, pretože tieto veci nemôžem objektívne posúdiť – nebol som pri tom. Vytvoril som si názor na stav, v akom sa naša spoločnosť práve nachádza (to je jedno či česká alebo slovenská, tento problém je väčší ako národy).

Reakcie

Schválne – ako ste zareagovali, keď ste počuli, že si siahla na život? Koľko ľudí zareagovalo zdesením či súcitom? 5% ? 10%? Podľa toho, čo počujem na ulici a čítam na internete, tak by som odhadol maximálne 20%. Ostatní ju buď okamžite odsúdili, alebo dokonca reagovali „tak jej treba“ či „dalo sa to čakať“. A teraz sa na to pozrite objektívne: V čom bola iná? Bola slávna, známa, krásna, komerčne úspešná… hmm… A čo? V skutočnosti to bol človek rovnaký, ako my ostatní. Možno nevedela dobre odhadnúť mužov. A čo? Preto ju treba odsúdiť? Možno si mohla za svoje problémy sama. A čo? Drvivá väčšina z vás si za ne môže tiež! Možno pila. A čo? Koľko z vás aj v tejto chvíli drží v ruke pohárik či niečo húli. Koľko z vás pozná niekoho, kto trpí depresiami, preháňa to s alkoholom, či je nešťastný/á vo vzťahu, a koľko z vás sa rozhodlo s tým niečo urobiť? Čo chcem týmto všetkým vlastne povedať? To je jednoduché – „Nesúď, lebo budeš súdený!“ a „Pomáhaj, raz ti bude poskytnutá pomoc.“. Prekonajte sami seba a nezaujímajte silné „drsňácke“ pózy, nikto vás za to nebude uznávať. Nie je hanbou s niekým cítiť, a nie je hanbou sa zamyslieť nad problémami iných. Naopak – je to prospešné, pretože ak sa zamyslíte, možno prídete na to, že ste obklopení takýmito „Ivetami“ z každej strany, viete o ich problémoch a možno by im stačilo poradiť, vypočuť si ich, či spraviť čokoľvek iné. Samotný pokus o samovraždu je volaním o pomoc. Odsúdiť niekoho preto, že nevládze niesť svoj vlastný kríž? Naozaj? Takí chcete byť?

Médiá

Mnohí vyniesli takýto súd – „môžu za to médiá“. Áno, súhlasím, môžu. Prenasledovali ju a uštvali ako lovnú zver. Hyeny. Ale ktovie čo iného ešte malo na jej nešťastí svoj podiel. No vezmime si iba tie médiá a poďme do dôsledkov. Kto tie médiá číta, sleduje a svojou platbou podporuje? Každý, kto si kúpi noviny či časopis, alebo klikne na článok kvôli bulvárnemu nadpisu. Každý, kto pre nedostatok vzruchu vo vlastnom živote rieši prehrešky celebrít, a cíti sa potom ako lepší človek, pritom sám pácha aj horšie veci. Stačí prestať živiť hyeny, prestať javiť záujem. Chcete pozitívnejšie správy? Zaujímajte sa iba o pozitívne veci. Aké jednoduché! Sťažujete si, že ľudia sú svine? Nebuďte nimi vy sami! Aké jednoduché! Neprispôsobujte sa tomu, s čím nesúhlasíte, čo nechcete. Odmietnite to a uvidíte ten efekt.

Aký je z toho záver?

Ak vidíte, že niekto potrebuje pomoc, pomôžte mu. Raz možno niekto pomôže vám. Ak vidíte, že niekto trpí, neodvracajte zrak. Raz možno niekto odvráti zrak od vás. Ak čítate o tom, že Iveta sa zabila a podporujete svojím záujmom bulvár, dajte si to za vinu, zamyslite sa nad sebou a prehodnoťte svoju reakciu a postoj. Ja vám nemôžem naordinovať, čo máte cítiť, alebo ako máte reagovať, keď sa takúto správu dozviete. Môžem vám povedať len toto – reagujte tak, aby ste sa dokázali sami sebe pozrieť do očí. Mne stačí, že som vás možno trošku posunul k tomu, aby ste sa nad svojím životom zamysleli. Kým ste a kým chcete byť.   Poznámka: Ak by niekoho napadlo prstom ukazovať na mňa a tento článok, tak vedzte, že tento web je neziskový a článok som napísal s nezištnou nádejou, že jeho čitateľ raz možno niekomu v núdzi pomôže, nebude sa nečinne prizerať nešťastiu iných, alebo sa aspoň nebude chovať ako zadubenec. Ak sa vám článok páči, pokojne lajkujte a zdieľajte, ja z toho nemám nič, ale môže priniesť pozitívny účinok niekomu inému. 😉

Peter Vnuk

 

O Autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

104 Comment

 1. Juraj hovorí: Odpovedať

  Plne zdieľam Tvoj pohľad na vec. Sám mám osobnú skúsenosť s depresiou a nechápem tých, čo tvrdia, že „Tak jej treba“. Nech si každý vyskúša pobyt v liečebni za mrežami len preto, že sa previnil prepuknutím choroby. Je to akoby si ten článok písal aj v mojom mene – ďakujem.
  Ináč tí, čo takéto bludy tvrdia častokrát trpia ešte väčšou poruchou, ktorú si ale ani nepriznajú. Tak potom vzniká rakovina a iné neduhy…

 2. Juraj hovorí: Odpovedať

  Plne zdieľam Tvoj pohľad na vec. Sám mám osobnú skúsenosť s depresiou a nechápem tých, čo tvrdia, že „Tak jej treba“. Nech si každý vyskúša pobyt v liečebni za mrežami len preto, že sa previnil prepuknutím choroby. Je to akoby si ten článok písal aj v mojom mene – ďakujem.
  Ináč tí, čo takéto bludy tvrdia častokrát trpia ešte väčšou poruchou, ktorú si ale ani nepriznajú. Tak potom vzniká rakovina a iné neduhy.

 3. Magda hovorí: Odpovedať

  Diky za tento clanok. Ostatni v diskusii uz mnohe povedali, tak budem len strucna: kazdy by si mal hlavne pozametat pred vlastnym prahom a nie hodnotit druhych.

  Ved ju ustvali. Chcela by som vidiet novinarov, ci by zniesli tolko spiny ako ona.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   hej, súhlasím s vami… teraz nedávno som o tom niekde čítal – aký je život super bez toho, aby sme hodnotili druhých 🙂 je to ale ťažké samozrejme, odvyknúť si od toho… no myslím si, že sa to dá… žiť bez predsudkov a posudkov, škatuliek a nálepiek 🙂 Problém je možno aj v tom, ako kto vníma názory iných… čo je ešte zdravý názor a čo už zaujatý posudok či predsudok, ale to by bolo na celú debatu 🙂

 4. Jan 11:25  Ježíš jí řekl: "Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít. hovorí: Odpovedať

  Lukáš 13:3  Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete.
  Lukáš 13:5  Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni právě tak zahynete.“
  Lukáš 13:1  Právě tehdy k němu přišli někteří se zprávou o Galilejcích, jejichž krev smísil Pilát s krví jejich obětí.
  2  On jim na to řekl: „Myslíte, že tito Galilejci byli větší hříšníci než ti ostatní, že to museli vytrpět?“
  3  Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete.
  4  Nebo si myslíte, že těch osmnáct, na které spadla věž v Siloe a zabila je, byli větší viníci než ostatní obyvatelé Jeruzaléma?
  5  Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni právě tak zahynete.“

  Jan 10:9  Já jsem dveře. Kdo vejde skrze mne, bude zachráněn, bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu.
  10  Zloděj přichází, jen aby kradl, zabíjel a ničil. Já jsem přišel, aby měly život a měly ho v hojnosti.
  11  Já jsem dobrý pastýř. Dobrý pastýř položí svůj život za ovce.
  12  Ten, kdo není pastýř, kdo pracuje jen za mzdu a ovce nejsou jeho vlastní, opouští je a utíká, když vidí, že se blíží vlk. A vlk ovce trhá a rozhání.
  13  Tomu, kdo je najat za mzdu, na nich nezáleží.
  14  Já jsem dobrý pastýř; znám své ovce a ony znají mne,
  15  tak jako mě zná Otec a já znám Otce. A svůj život dávám za ovce.
  Římanům 6:23  Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.Lukáš 3:9  Sekera už je na kořeni stromů; a každý strom, který nenese dobré ovoce, bude vyťat a hozen do ohně.“Matouš 7:19  Každý strom, který nedává dobré ovoce, bude vyťat a hozen do ohně.
  Židům 10:38  Avšak můj spravedlivý – říká Bůh – bude žít, protože uvěřil. Kdo by však odpadl, v tom nenajdu zalíbení.´
  Jan 11:25  Ježíš jí řekl: „Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít.
  Jan 11:25  Ježíš jí řekl: „Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby umřel, bude žít.

 5. Nesouhlasím se vším hovorí: Odpovedať

  Nesouhlasím se vším a to z toho důvodu, že za to média nemohou až tak, jak je jim přisuzováno. když Macura odvezl Ivetu do Itálie, byl to on, kdo posílal do médií její fotky a videa z nemocnice… Rychtář tam pro ní jel s novináři za zadkem… Každý její chlap jí do těch médií prodával a bohužel, média vydávají to, co lidí zajímá… A když si teď tak pročtete české weby… vydělává na Ivetě ještě teď její manžel Rychtář… není fér svalovat všechno na média.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   ja som ani zďaleka nepovedal, že za to môžu iba médiá, ale to, že niekomu dáš to čo žiada, aj keď to inému ublíži, z teba ešte nerobí nevinného … keď budem od teba žiadať, aby si niekomu ublížil, že ti za to zaplatím, stále budeš ten, kto ublížil za peniaze, aj keď som ťa o to požiadal ja…

   to ešte nehovorím o tom, že médiá sa nám snažia nahovoriť, že takáto „stoka“ je to, čo všetci chcú, pritom to ani zďaleka nie je pravda … kopa ľudí má bulváru plné zuby a nechce ho

   a čo robil Macura alebo Rychtář, to ja fakt neriešim …kto vie ako to naozaj bolo? principiálne iba tvrdím, že kto môže pomôcť, sú vždy tí najbližší – rodina, priatelia… a keď sa toto nepodarí z akéhokoľvek dôvodu, tak je zle…

 6. BULVáR je jedno velke svinstvo hovorí: Odpovedať

  Nekupujem a hnusia sa mi noviny NOVý čAS,PLUS 7 DNí,ZIVOT,RYTMUS žIVOTA…
  Včera som sa k videu,ktore bolo na fb zdieľané ohladdom jej smrti chcela vyjadriť,no vyjadrila som sa aj tak.Ona nebude mať pokoj ani po smrti.Najradšej sa ľudia šprtajú v živote iných ľudí,v inych vzťahoch ako v tých svojich.Súdia a bavia sa na tom.Neznášam taketo hyeny.Zabúdame,že hocikedy a hocikomu sa môže stať podobná vec a nemusíme byť ani celebritami,či nejakými známymi osobnosťami.Stačí malý skrat v našich plánoch,nejaká nečakaná životná udalosť a skončíme rovnako,ak nie horšie.

 7. anna hovorí: Odpovedať

  „Dalo sa to čakať“ názor prečo je negatívne? Mala problémy v živote aké vyššie píšete, a média ju naháňala a robili si z jej života cirkus. Málokto by to znášal a ona mala problémy už aj bez toho. To čo s ňou robili podľa mňa bolo priveľa aj zdravému človeku. Dokonca myslím, si že ju k tomuto tak trochu aj doháňali.
  JA som osobne súcitila, kým bola ešte nažive a lutovala som ju, že má taký život, že je proste chorá, má problémy a každý kto len trochu z toho mohol ťažiť tak pekne to využil. JE to vizitka tých ludí. NEch máte pravdu, že “Nesúď, lebo budeš súdený!” a “Pomáhaj, raz ti bude poskytnutá pomoc.” no bohužiaľ to takto nefunguje.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   nemyslím si, že „dalo sa to čakať“ je negatívny názor, skôr som v tom zachytil akýsi flegmatizmus, rezignáciu … čo je trochu smutné, že ľudia otupeli, ale nevravím, že je to vyslovene niečo zlé, lebo u niekoho to môže byť iba obranná reakcia proti neustálym zlým správam… ochrana vlastného vnútra proti poškodeniu…

   ak to vyznelo, že „dalo sa to čakať“ zaraďujem k negatívnym reakciám, ospravedlňujem sa, nebolo to tak myslené

   a k tej poslednej vete – verte mi, že to funguje… skutočne tomu verím na základe skúseností

 8. Veľká vďaka za zverejnenie toho postoja, z ktorého sála prostosť pravdy a tým nám, úbohým konzumentom, pomáha utvárať si hodnotnejší názor. 🙂
  a… trošku ma prekvapilo koľko ospravedlňujúcich slov venoval autor na konci článku tomu, aby nás utvrdil, že on z toho zisk mať žiadny nemôže…. až ma to zarazilo a sám seba sa pýtam, či to už je na Slovensku závisť a neprajnosť až na takej vysokej úrovni? Alebo prečo človek, čo „otvára oči slepým“ musí takto detailne preukazovať svoju nezištnosť?
  …Nech má Ivetka teraz nádherný Odpočinok a my môžeme byť poučený z jej osudu, či piesní, ktoré interpretovala, napr. aj slovami: „Království padne, když schazí v něm láska…“ 🙂

  1. admin hovorí: Odpovedať

   Ten dodatok tam bohužiaľ Peter dať musel. Pretože aj napriek tomu sa na neho valí (a podľa mňa ešte len bude) kritika. Ľudia si myslia, že prevádzka webu nestojí nič a že z reklamy sú neskutočné peniaze. Ak Vám ale predsa reklama vadí a nikdy na ňu nekliknete tak je možné si jednoducho nainštalovať do prehliadači doplnok na odstraňovanie reklám. Realita je taká, že takéto malé blogy s nenápadnou reklamou a obsahom, ktorý sa nedá označiť ako bulvár sotva prežívajú. Jediné portály, ktoré naozaj na reklame dokážu zarobiť sú tie veľké bulvárne média, ktorých obsah má za úlohu človeka len prilákať a podnecovať aby čítal ďalej. Na rozdiel od tých nenápadných stránok o ktorých som už hovoril, ktoré sa snažia človeka obohatiť.

 9. ZLATICA hovorí: Odpovedať

  Čítala som tento článok so zatajeným dychom.Naozaj pravdivo napísané a hlavne ,,nesúďme budeme súdený (Y) Vďaka!

 10. Nevedomosť hovorí: Odpovedať

  Ona už konečne pocítila úľavu od tej ťarchy, ktorú nezvládala niesť. Ale je to stratený ľudský život. Vždy je to veľká strata a bolesť. Rozumné by bolo zamyslieť sa. Ako sa tomu dalo predísť, či sme dosť vnímavý, aby sme postrehli, že sa v našom okolí niečo podobné deje. Prečo ju ale za ten krok poniektorí súdime ? Lebo nezvládala to, čo niekto iný dokáže zvládnuť ?
  Ešte sa nestalo, že ste nezvládli niečo, čo iní dokázali ? Tak je to predsa so všetkým v našom živote. Ako to zvládneme, zistíme až vtedy, ak to musíme riešiť.
  Hovorí sa, že cudzie deti sa vychovávajú ľahšie. Tak nejak je to aj s našimi životmi. Radíme alebo posudzujeme, či odsudzujeme iných. A príliš rýchlo. Niekedy stačí, ak si predstavíme, na mieste toho, koho chceme rýchlo odsúdiť, seba, svoju matku, sestru, syna, či brata. Použijeme ten istý meter ? A vieme o svojich blízkych skutočne všetko tak, že nás neprekvapia svojou reakciou ? Možno ich tiež niečo trápi o čom nevieme, alebo nechceme vedieť.
  Prosili ste už niekedy plačúc na kolenách, aby Vás zamkli, vyzliekli a nedovolili Vám dostať sa k alkoholu? A potom, keď ste to nezvládli,Vám bolo všetko jedno ?
  Zažili ste už niekedy ten nával otázok tlačiacich sa v jednom momente do mysle, keď Vám práve oznámia, že Vaša blízka osoba spáchala samovraždu ?
  A mali ste niekedy ten pocit, že ste úplne na kolenách a do mysle sa Vám pomaličky vkráda myšlienka, že už je toho na Vás príliš veľa, že už chcete mať iba svätý pokoj ?
  Súdime príliš rýchlo, a pritom nevieme, čo nás v živote ešte čaká.

 11. ...každý sme iný... hovorí: Odpovedať

  … prečítala som cca štvrtinu reakcií – ale ! – ako môžete ľudia súdiť – podľa nejakej knihy, podľa bulváru…??!!!…. zažili ste už niekedy doslova bolesť duše ???… a ak aj áno – každý reaguje a mobilizuje sily inak !!! – Už len taký pohreb – u každého je to iné – niekto preplače – niekto pospomína a dokáže triezvo konať a chovať sa – niekto spadá do hystérie……alebo prijímanie daru – niekto vie prejaviť neskutočné nadšenie, skáče, kričí,…. a niekto aj keď vo vnútri cíti neskutočnú radosť – akurát trošku dvihne kútiky úst do úsmevu a poďakuje…takže ÁNO – nekráčali sme v jej topánkách – netušili jej vnímanie Sveta – tak nesúďme !!! Zrejme si nevieme predstaviť tvrdosť mediálneho biznisu – nemyslím len bulvár – ale aj boj o každé vystúpenie, o každú rolu, z ktorej vlastne žijú…..

 12. Martin.. hovorí: Odpovedať

  Vaša myšlienka je „Nesúď lebo budeš súdený“ a prvých troch odstavcoch textu súdite celú spoločnosť.. moralistické kecy a bláboly.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   ak je pre teba kladenie rečníckych otázok = výzva k vlastným záverom, a konštatovanie toho čo okolo seba vidím, čo čítam na internete, čo počujem na ulici, atď. súdenie spoločnosti, tak nech sa páči 😀

   haters gonna hate… ty si práve odsúdil text, ktorý si zrejme ani neprečítal, alebo nepochopil

   pekný deň ti prajem! 🙂

   1. Martin.. hovorí: Odpovedať

    Nepotrebujem čítať text ktorý nemá hlavu ani pätu a je ich na internete stovky.
    Nekladiete otázky, odsudzujete a moralizujete. To je celé, fanklub Vám pritakáva, ale
    celé čo ste urobil VY, je že ste si z palca vycucal percento ľudí (konkrétne 80%) a tí sú podľa Vás tí zlí, lebo..

    lebo ľudia nevenujú takú pozornosť jednej tragédií akú by si podľa Vás zaslúžila?
    lebo čítajú noviny?
    lebo čo?

    Hater ste to VY.

    Nie, napriek tomu že od ideálu máme ďaleko, ľudstvo pre mňa nie je morálna stoka a väčšine ľudí v mojom okolí (verím že aj na svete) je zo smrti človeka (a nemusí to byť mediálne známa osoba) smutno,
    žiaľ nemáme hold kúzelnú paličku a preto tragédie a smrť ostatnú súčasťou života, dávno potom čo Vy ani ja tu už nebudeme.

    1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

     ty si si to určite len tak očami prebehol, a vôbec si sa nad tým nezamyslel, že tvrdím to isté čo ty v tom poslednom odstavci tvojho komentu 🙂 ty len vidíš ďalší článok o Ivete, tak chrliš síru… ale tento článok o Ivete prakticky ani nie je, je o postojoch ľudí

     ja som nepovedal, že je niekto „zlý, lebo…“, ja som povedal, že som nahnevaný z toho, koľko počujem negatívnych rečí ako „tak jej treba“ a podobne, bez štipky súcitu či rozmyslu o príčinách… nemysli si, že je to mojím okolím, to nie sú moji priatelia, to sú ľudia na ulici, náhodní okoloidúci s ktorými sa dám do reči, ale hlavne sú to komenty v rôznych diskusiách na nete, na FB napríklad… a čo že som si vycucal 80%? ja nie som štatistický úrad… čo som mal ísť na ulicu robiť anketu, aby si mal presné čísla? 😀 veď som napísal, že „by som odhadol“, tak čo ti vadí?

     takže ešte raz – nehejtuj, a prečítaj si to, ak máš skutočne záujem sa zamyslieť nad tým či nemám náhodou pravdu, ak sa potrebuješ len vykričať, tak to nechaj tak, ale inštinkt mi hovorí, že keby si sa prestal jedovať, prišiel by si na to, že tvrdím to isté čo ty – že zo smrti človeka by malo byť vždy smutno, a že hejteri by sa mali spamätať, lebo hejtujú o 106 a všade 🙂

 13. gitart hovorí: Odpovedať

  Krásne napísané, súhlasím s každým slovom, rečníckou otázkou … akoby si použil moje myšlienky. Ja doplním pár svojich myšlienok … Kto dnes kupuje bulvár ??? (ja už viac ako 20 rokov NIE!) … nástky, a prečo ho kupujú ??? pretože sa v ňom z času na čas objaví ich idol … Kto z tejto vekovej kategórie poznal Ivetu ??? Nikto (ani moja dcéra, ktorá je posledný rok ešte …nástkou, Ivetu nepoznala, iba jedinú jej pesničku z Popolušky) … preto sa pýtam: „Koho a ako sa živil bulvár Ivetiným životným príbehom ???“ … Malo vôbec zmysel ju prenasledovať ???
  V dnešnej dobe je už pre mňa problém pozrieť si aj televízne noviny, lebo 99% z nich je bulvárnych informácií. Nekupujem si časopisy, noviny, v TV si vyberám skôr dokumentárne filmy na zahraničných kanáloch, z ktorých sa určite dozviem podstatne viac, ako z našich reklám a „fariem“…, telenoviel, či im podobných seriálov … položme si ďalšiu otázku: „Prečo sme takí, akí sme ???“ … Z každej strany nám vymývajú mozgy, niekto tomu podľahne, niekto z toho radšej vycúva skôr (ako ja) …
  Prajem krásne slnečné dni v dušiach nás všetkých a autorovi článku veľa podobných úspechov, Gita

 14. Eva hovorí: Odpovedať

  Dobrý deň, plne s Vami súhlasím. Práve včera večer som bola milo prekvapená, keď som náhodou natrafila na Ta3 na DOBRÉ SPRÁVY!!! (Tie ostatné sú otrasné, samé nehody, vraždy, zlodejina atď. , preto ich veľmi nepozerám.)
  A preto, len tak ďalej, šírte dobré správy, aby sme sa mohli pri nich usmiať, poplakať od radosti či dojatia…
  So srdečným pozdravom Eva

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   Ďakujem, tiež som netušil, že TA3 má takú reláciu … hneď som si to vyhľadal 🙂

   Pekný deň!

   Pedro

 15. Very true!!! hovorí: Odpovedať

  I 100% agree!!!! I’ve lived in the US for the past 14
  years but I’ll tell you it is exactly same situation
  here. We have celebs who are out of control
  dealing with personal as well as being celebrities issues.
  And what do we do???? Read, listen,comment and buy and with that
  we contribute to their sanity. So, please of you see someone suffer,
  offer a helping hand not a nasty comment on FB or
  Twitter. These people are dealing with enough as it is, it would drive
  anyone to a breaking point.
  Daniela USA

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   Hi Daniela,

   Thanks for your reaction. I think people here in Europe are changing, but not in the good way… european society is systematically following whole passive lifestyle of the US… So I`m trying to do something with this trend … call me Don Quichotte, but I still believe there`s big potential and space to show people that not everything is lost and negative 🙂

   Thanks

   Pedro

 16. Ďakujem hovorí: Odpovedať

  Ďakujem za tento článok.Prečítala som si ho celý so záujmom a súhlasím so všetkým čo v ňom bolo napísané.Skutočnosť je taká,že každý sa ničím živiť musí a tak aj novinári a médiá si musia na seba zarobiť a taketo veci ako aj toto je pre nich priam zlatá baňa,Bohužial na úkor konkretne Ivety,ktora neuniesla ich tlak.A bohužial si s touto tematikou vystačia ešte na dosť dlho.Ja bulvár nečítam,noviny nekupujem,a správy som prestala pozerať pretože je to sústredeny zdroj negatívnej energie ktorú na nás zosielajú médiá.Žijeme v ťažkej dobe a snažím sa v nej nájsť aspon niečo čo je pekné alebo pozitívne ale verte že je to dosť ťažké.Bohužial dnešok praje hyenám.

 17. Hana hovorí: Odpovedať

  časť jedného citátu znie, súď až keď prejdeš moju cestu….. Ja hovorím nesúď nikdy. Každý človek sa narodí do rodiny, ktorú si nevyberá, do prostredia, ktoré vplýva na náš osobný rast a stovky vecí, ktoré počas života menia aj naše postoje a naše sny. Každý rodič chce mať vzdelané úspešné dieťa a keď je ešte talentované ako bola Iveta. Ale ďalšie predpoklady pre veľký svet plný chrapúňov už možno nemala.
  Je pravda, že si ich vyberala. Ale povedzme si pravdu ktorý a ktorá je správny. Iveta si prešla cestu a svoju vlastnú, zažila na nej chvíle šťastné lebo nikto nie je len nešťastný ale aj iné. Ako ženy zviditeľnené musia si niesť aj takýto kríž. Ona si ho už odniesla. Leť hore a užívaj si pokoj ten si hľadala…..

 18. Trochu inak. hovorí: Odpovedať

  Človek je od prírody agresívny, závistlivý, škodoradostný, brutálny,súťaživý atd…a na týchto základoch si postavil svoje normy.
  Nechcem povedať,že článok je napísaný špatne, to nie, skor je napísaný inak. … by som povedal z druhej strany.Je toľko možností o čom sa možeme baviť,o čom možeme písať, no my nie, budeme sa baviť o cudzom něšťastí.
  Ok,povieme si : obhajujeme jednych. … ale nevedomky hádžeme špinu na druhých.Nie sme taký istý???Prečo to potom robíme???

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   len preto, že už toho kydania na jednu stranu bolo dosť, pre nič iné … pre tú hore vyššie v komentároch spomínanú rovnováhu… spoločnosť je zvyknutá sa buď postaviť na stranu médií, ktoré hádžu špinu na každého, alebo len bezmocne mávnuť rukou… tak prečo sa raz nepostaviť a nepovedať otvorene ako to je? 🙂 nemám pocit, že by som na niekoho hádzal špinu, skôr som len z tej nahádzanej špiny malú hŕstku hodil s nezáujmom späť… a oveľa viac ma tankuje prístup bežného človeka, ako prístup nejakého redaktora, preto riešim viac prístup ľudí ako médií

 19. konečně! hovorí: Odpovedať

  Naprosto souhlasim….sama bych to neřekla lepe:)chudinka Iveta,ona byla moje mládí:'(

 20. Kto sú hieny? hovorí: Odpovedať

  Tento článok ste mohli dať kdekoľvek na bežný blog a s týmto obsahom by ste tam mali vyšší rating, ale dali ste to k sebe a v Poznámkach ste potvrdili hyenizmus. Inak ok.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   dal som ho kdekoľvek na svoj blog… totoje môj blog, ak ste si to nevšimli… čo je na tom zlé? kam som ho mal dať? na blog niekoho iného? na váš blog? 🙂 nechápem…

   a hyenizmus? aha … poviem vám presne, koľko sa za dnešný deň vyzbieralo na chod webu – sú to 3 Eurá, zato jeho prevádzka ma stojí oveľa viac, stále je v mínuse… ak je toto hyenizmus, tak potom už neviem 😀 keby som stál pred Tescom s pohárikom v ruke, vyžobrem viac… ja samozrejme ďakujem každému za jeho klik, ale skutočne si nepredstavujte, že si za to kúpim nové auto 😀

  2. Chod servera hovorí: Odpovedať

   Tento blog neobsahuje populárne bulvárne články. Tento má k nim ako prvý najbližšie. A to ani tak nebol zmýšľaný. A ak si pozriete záznam o domene na sk-nic.sk, tak zistíte, že táto stránka už ide nejaký ten piatok. Doteraz z nej nepadol ani cent … Celé to je hostované na našich serveroch. Ani tá dómena sa nezaplatila a asi ani nikdy nezaplatí 🙂

   (serverový administrátor)

 21. ty vieš kto... hovorí: Odpovedať

  …teraz uvažuje, že aj tí, čo zaujímajú postoje tvrdosti a bezcitnosti, sú vlastne sami taktiež zranení sudcovia, ktorí svojej duši postavili múry a spoza nich volajú (podľa intenzity prejavov šepkajú až revú) o tom, že boli zranení, možno i o pomoc a vyslobodenie; výsledok – Pedro, neviem, či by sme nemali súdiť ani tých, čo súdia 🙂 písal si mi, že tento článok odpálila skutočnosť, že Ťa čosi nahnevalo… sám si sa svojím hnevom zaradil medzi sudcov…Sudca sudcov 🙂 …a tak možno i Ty sám nosíš v sebe nezhojenú ranu…
  …uvažuje, či je možné rozlíšiť, či je niektorý druh súdenia dobrý a iný zlý…

  …a ďalej uvažuje, ako vlastne funguje Vesmír – či jeho konštrukcia „povoľuje“ ľudstvu zanechať to, čo nazývame „zlé“, „nesprávne“ postoje a dosiahnuť absolútne „dobro“, „správnosť“ postojov, alebo sa to musí „vyrovnávať“ – tak, ako sa všade vyrovnávajú póly, protiklady….napadá mi – pozitívny, negatívny náboj…príliv, odliv…póly magnetu…pravý, ľavý kmit kyvadla… – príklady, kde jedno nemôže existovať bez druhého… speje snáď v podstate všetko k rovnováhe? Ak je to tak, potom sa obávam toho, že pokiaľ si nejakých človiečikov teraz inšpiroval a podnietil smerom k „dobru“, niekto niekde inde mohol dostať impulz pre posun k „zlu“ 🙂

  …ale to len také fantazírovanie 🙂 veď možno je všetko inak :))) …a verejne to sem postujem so zámerom otvoriť dvere možnosti, že si to prečíta a ozve sa týpek podobného zmýšľania a budeme môcť fantazírovať spolu :))))

  1. Rovnováha hovorí: Odpovedať

   K tej rovnováhe nič nesmeruje … v tej rovnováhe vždy všetko je 🙂 Relatívny pokoj no neustály boj protikladov. Toto nieje ani tak fantazírovanie ako čistá filozofia. To o čom konkrétne hovorím tuším napísal jeden z poklasických nemeckých filozofov ak sa nemýlim.

  2. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   ty vieš kto by sa mal zamyslieť nad ty vieš čím, aby ty vieš komu neuniklo ty vieš čo…

   keď sa neustále kydá na jednu stranu, to nie je rovnováha… môj článok bol práve pokus o aspoň malý posun iným smerom než obvykle

   keď poviem, aby sa zamysleli sudcovia, nesúdim ich, dávam im impulz na zamyslenie sa, preto v článku kladiem rečnícke otázky, neoznamujem, pýtam sa… aký si z toho kto urobí záver je už otázka jeho vnútra, preto som povedal len toľko, že „reagujte tak, aby ste sa mohli sami sebe pozrieť do očí“, ak to bude pre niekoho možné aj po negatívnej reakcii, budiž

   keď sa hnevám, že sa neustále kydá na jednu stranu a mám toho dosť, som preto zlý? Nie som veľkým zástancom pasívneho odporu, som skôr za ten aktívny a nemyslím si, že je na tom niečo zlého, ako hovorí známy výrok – skutočné víťazstvo zla príde vtedy, keď všetci dobrí prestanú konať a reagovať…

   práve od teba by som čakal, že dobre pochopíš, čo som napísal… mám ale pocit, že ty sa snažíš vyvolať diskusiu aj za cenu, že napíšeš čokoľvek…

   a nezabúdaj, že ak by som mal v tomto smere, v tejto téme nejakú nezhojenú ranu, tak by mohla byť spôsobená jedine tebou… 😛

   1. ty vieš kto... hovorí: Odpovedať

    Aby bolo jasnejšie, čo som to vlastne naznačovala v prvom odstavci (druhý nechám tak, to bola len fantazijná úvaha o tom, že tvoja iniciatíva mohla mať dôsledky, o akých ani len netušíme, môžu tam byť prepojenia a zákonitosti, o akých ani nechyrujeme), miesto seba nechám rezonovať slová muža menom John Powell…

    Výňatok z knihy Prečo mám strach milovať?:
    „Máme sklony súdiť ľudí podľa masiek a podľa rolí, ktoré hrajú. Len zriedka sme schopní vidieť cez pretvárku a klamlivú masku a objaviť neisté a zranené srdce, ktoré je pod maskou a pokúša sa o ochranu pred ďalším zranením. A preto často použijeme železné päste kritiky, sarkazmu, alebo skúšame v rozhorčenom hneve strhnúť masky. Neuvedomujeme si, že masky sa nosia iba dovtedy, kým sú potrebné. Iba ubezpečenie o prijímajúcej a chápajúcej láske vyláka úzkostlivých ľudí s pocitom viny a s komplexom menejcennosti spoza ich opevnení.“

    Prepáč mi, nechcela som, aby si to vzal ako spochybnenie teba, útok na teba, na tvoj boj proti zlu. Chcela som povedať (nielen tebe, ale všetkým), že v skutočnosti aj tí krutí boli kedysi sami zasiahnutí krutosťou, a že v reáli si boj podľa mňa vyžaduje iné prostriedky ako argumentáciu či priam hnev. Zraneného človeka, ktorý sa z obavy pred ďalšími zraneniami zamuroval, nezmení apel na racio, že ho (duševne či priam fyzicky) chytíš za plecia a zatrasieš, ale keď mu jemne položíš ruku na ranené srdce.

    Pedro, vážim si tvoju úprimnú, ušľachtilú dušu a odvahu bojovať za ľudskosť a otvárať oči.

    1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

     ďakujem, takto to dáva oveľa viacej zmyslu… 🙂

 22. anika hovorí: Odpovedať

  pravda, mam podobny nazor 🙂

 23. Sidilenka hovorí: Odpovedať

  Konečne človek, ktorý to celé pochopil. Konečne človek, ktorý vie napísať niečo múdre!!!!
  A prečo to hovorím? Pretože prežila som si dosť podobnú situáciu čo sa stalo Ivetke… Stalo sa to mne v rodine a vôbec mi nebolo príjemné a doteraz mi nie je príjemné vysvetľovať známym čo poznali tú osobu, že nerada o tom hovorím… Ale sú tu aj také “svine“, ktoré to nevedia pochopiť a furt furt vyzvedajú!!! Čiže úplne súcitím s celou rodinou Ivetky a dúfam, že raz konečne tam hore buď má alebo bude mať pokoj 😉

 24. ... hovorí: Odpovedať

  nesudme, pomozme, nikdy nevieme, kedy budeme mozno v este horsej situacii… viem, o com hovorim… :o(

 25. Peter, nesúď ani média! hovorí: Odpovedať

  Ahoj Peter,
  nesouhlasím s tvrzením článku, že I.B. uštvala pozornost médií. To je také zjednodušující odsudek!
  I.B. byla na bulvárních médiích závislá. Dlouhodobě bylo zřejmé, že jí schází sláva a uznání. I.B. pozornost médií vyhledávala, ráda se veřejně předváděla a bulvár jí chybějící slávu nahrazoval. Také na volbě partnerů je možné pozorovat, že se obklopovala muži, kteří jí nabízeli návrat slávy (Pomeje, Šimek, Martucci, a koneckonců i Rychtář), namísto hodnotného partnerství a skutečné rodiny.
  Tím chci říci, že média možná ke konci I.B. přispěla, ale nejsou ani příčinou, ani I.B. neuštvala jako zvěř. Spíš se I.B. dostala do bludného kruhu, když toužila po úspěchu a pro něj se ráda bulváru prodávala, aby vždy znovu narazila a propadla a bulvár se jí vysmál. Nakonec I.B. zůstala osamělá a bez pomoci, protože skutečnou pomoc celý život odmítala (včetně pomoci své rodiny) – namísto toho se ráda předváděla jako obět a chytala se falešných nadějí.

  1. Súhlas hovorí: Odpovedať

   súhlasím. tiež si myslím, že odsudzovať média, odsudzovať to, toho…prečo tak nežijú iné celebrity? ved aj okolo nich sú média, či nie? sama si zato mohla. ved každý sme strojcom svojho šťastia….vždy som ju zbožňovala, až som si prečítala čítala som knihu. kto to neurobil, nech urobí a bude prekvapený. môj názor sa zmenil.
   okrem toho, čo sa píše vyššie, ešte dodám, že aj jej syn mal len vďaka nej, hrozné detstvo.
   ved preto o neho prišla. dúfam, verím,že nebude rovnako psychická troska, ako jeho mama.
   na záver len toľko, že je to smutné, keď takto dopadne človek.

   1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

    objektívne môžeme povedať, že médiá ju lovili… v tých najhorších pózach bola všade, ani človek, ktorý bulvár nesleduje sa tomu nevyhol… na obrazovke, či v obchodoch – v časopisoch… takže áno, médiá ju štvali ako zver, to je fakt, nie domnienka… koľko z nás by sa pod takým tlakom zrútilo, keby vás fotili obrazne povedané aj na WC …

    čo niekto napísal v nejakej knihe nekomentujem, keby som chcel tak napíšem knihu o tom, že som sa stretol s Gašparovičom na obede a povedal mi, že je nešťastný vo funkcii prezidenta… kto mi dokáže opak? 🙂 preto vravím, že posudzovať ľudí na základe sprostredkovaných informácií môže byť niekedy úplne scestné a mätúce… hovorí sa, že múdry je ten, kto verí iba polovici toho čo počuje a génius je ten, ktorý vie, ktorá polovica to má byť… 🙂

    a sama si za to mohla? teraz si spomeňte na svoje vlastné problémy, a pravdivo skonštatujte kto za ne môže 🙂 finančné problémy, alkoholizmus, zdravotné problémy, vzťahy… takmer všetko si spôsobujeme sami… viac k tomu nemám čo dodať…

    1. Súhlas hovorí: Odpovedať

     ved práve, keď sú problémy moje, tak sa k nim postavím zodpovedne a nie ako slaboch. opíjať sa, hľadať si stále iného partnera, nedodržovať zmluvy, utekať z
     protialkoholického liečenia…
     tiež som matka, síce nie slávna, nemám dosť financií,
     proste problémov dosť, ale vždy, proste vždy si pomyslím na svoje dieťa a správam sa tak, aby sa raz za mňa nemusel hanbiť.
     a čo sa týka knihy. ja sa tiež držím hesla,že pravda je kdesi uprostred. ale fotky nepustia, nebola to fotomontáž.
     na živo som ju tiež mala tú česť. mali sme ju ako hosťa na vianočnom večierku. nič nezjedla, len prevracala poháriky….
     (vôbec som nechcela toto rozoberať, len tým chcem napísať, že ja neuverím, kým nevidím).
     a že bulvár ju lovil? a druhé celebrity? ich neloví?
     ja netvrdím, že nemáš pravdu, ale skús sa nato pozrieť aj ty takto. keby Iveta mala rovnaké al. aspoň podobné názory na život, ako ty, bola by dopadla lepšie.
     škoda, že sa obklopovala ľuďmi, ktorí jej nechceli pomôcť. ja si myslím, že v mojom okolí takí nemajú miesto. a to tiež zastávam názor, že
     nesúďme, kým sme to neprežili my. škoda, že takto dopadla jedna výborná speváčka a krásna žena. prepáč, ale ja keď mám iný názor, ako niekto musím ho vyjadriť (s tým mám problém).

     1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

      nuž, tak ty si ju spoznala osobne a videla si ju obracať poháriky 🙂 to je ten povrch, nevidela si pozadie čo je za tým… ona bola slaboch, ty si silná… robí ťa to lepším človekom? dáva ti to právo ju odsúdiť? (nevravím, že ty ju odsudzuješ, myslím to všeobecne) …

      ty si zrejme dávaš do súvisu obsah tej knihy s tým čo si videla a vytvára ti to určitý pomerne jasný obraz… možno je dokonca pravdivý, ja neviem – a práve to sa snažím povedať, že my, čo nevieme to predsa nemôžeme ohodnotiť

      možno dostala impulzy, ktoré ty nie… možno by si sa na jej mieste zrútila rovnako ako ona, možno nie… a toto vlastne v závere svojho komentára vravíš aj ty – nesúďme, kým sme to neprežili… a je to tak, nikto z nás nevie kam možno raz klesne či stúpne 🙂

 26. jindriska hovorí: Odpovedať

  to samé cítím a souhlasím s každou vaší větou v krásném článku pro nás,snad ještě normální lidi

 27. Jana hovorí: Odpovedať

  Ivetin pribeh je jeden z mnohych. Vedeli sme o nom viac ako o inych, o ktorych nik nepise. Bulvar ma nikdy nezaujimal a televiznym programom venujem mozno 20 hodin do roka. Napriek tomu som sa stretla s tym ako Iveta dava o sebe vediet. Mala som z toho pocit akoby prave ona chcela vsetkym ukazat aky moze byt osud cloveka, ktory strati vlastnu silu, ktori sa stane zavislym…Objavovala sa v roznych programoch, davala rozhovory. Pytala som sa, prečo to robi ked je taka zranitelna? Kto alebo co je za tym? Co chce povedat? Aky ma zamer? Mozno mala pocit, ze jej ludia pomahaju a myslim, ze si to aj mnohi v jej okoli mysleli. Dolezita je pomoc a podpora inych ludi ale najdolezitejsie je zmobilizovat vlastne zdroje. Nik iny nema taku moc aby urobil nieco za nas.
  Mam rada clanky, ktore rozprudia diskusiu:)

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   hej, dobrá pointa … keď si človek nepomôže sám, ťažko to môže čakať od iných

   tiež som sa pozastavil aj nad tým, keď som videl, že v nejakej TV je Iveta od rána do večera, ale nesledoval som to, pomyslel som si iba, že zrejme sa snaží znovu postaviť na nohy, alebo to nie je jej vlastná iniciatíva a niekto sa snaží z nej ešte niečo „vydojiť“, než príde krutý koniec… ale skutočne neviem kde je pravda, ani to neskúmam, lebo to, čo dostávame z médií, to je často nielen zmanipulované, ale dokonca od A do Z vymyslené, takže sa z toho nedajú robiť objektívne závery, môžeme sa len domnievať ako to naozaj je

 28. pravda hovorí: Odpovedať

  Krásne, výstižne napísané…jednoducho pravda pomôž a bude ti opatovana pomoc…ako sa vraví na dno moôžme padnuť kto koľvek je dôležite sa nanovo postavit,a možno aj s niečiou pomocou…treba len prijat pomoc ak nam ju niekto ponuka…

 29. Lucia hovorí: Odpovedať

  Ďakujem za tento článok. Takto nejako by som to napísala aj ja a som vďačná, že niekto si našiel čas a urobil to za mňa. Si asi identická duša ako ja. Ešte raz…veľké ĎAKUJEM. I za to, že človek môže ešte stretnúť tak zmýšľajúceho človeka dnes, či už osobne alebo virtuálne.

 30. Nie celkom súhlas hovorí: Odpovedať

  Ahoj!

  Myslím, že viem, čo si týmto článkom chcel povedať, no pre mňa aj toto bol len útok na city. Z môjho pohľadu tam, kde to začína len tak prekypovať apelmi na „súcit“ a „lásku“, tiež začína istá forma agresivity. Ono je to ako s M. Jacksonom. Kým žil, všetci ho mali za pedofila, keď zomrel, tak odrazu „iba stretával nesprávnych ľudí“, pekne to bolo vidieť napr. aj na jednom a tom istom fórev dvoch po sebe nasledujúcich diskusiách. Nemáš pocit, že je to tak trochu pretvárka?

  Chápem, že sa ti hnusia všetky bulvárne kydy a aj reči okolia, no prečo by sa každý so smrťou akéhokoľvek človeka nemohol vysporiadať sám? A prečo nie aj nejakým extrovertným spôsobom? Ja som o Bartošovej nemala dobrú mienku už celé roky (stretávanie nesprávnych mužov a „neviem, čo od dobroty“, to je trochu rozdiel), časom som však musela akceptovať, že nie je celkom v poriadku. A tak podobne som sa postavila aj k jej smrti. Viem, čo sú to myšlienky na samovraždu, viem, čo to je, keď jeden príde k záveru, že je jeho život obyčajný odpad, a že to viac nemá cenu. Iba typujem, že tak nejak to s Ivetou bolo. A tomu rozumiem. Čakať sa to dalo, to poprieť nemôžeš, ale bol to len ďalší príklad skutočnosti, že ľudia (v tomto prípadenapr. médiá) kapitálne prestrelili a bolo by minimálne inteligentné, keby svoju trápnu činnosť konečne prehodnotili.

  Ale prečo ti prekáža, že sa tým ľudia zaoberajú? A prečo hneď takýto citový nátlak? Myslím, že oveľa dôležitejší ako bezprízorný súcit (mýlim sa, keď skonštatujem, že na ten sa hrajú aj podaktorí novinári?)je správny postoj. Mňa osobne to poučilo v tom, že medzi neusporiadaným spôsobom života a smrťou je naozaj len malý krôčik, a každý z nás by si mal dať sakramentský pozor, aby do humusu sám niekomu nepomohol, no je už otázkou, ako by sme komukoľvek mohli pomôcť z neho von.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   hneď v prvej vete máš rozpor… ak máš pocit, že toto je útok na city, tak nechápeš čo som chcel povedať… čo by som z toho mal? 🙂 ja nie som profi novinár, za mnou nestojí nikto kto by mi diktoval čo mám písať, alebo by mi za to platil… ja som len nahnevaný človek, ktorý keď vidí reakcie ľudí, ktoré sú iba pózami a rýchlym súdom (aký si nikto nezaslúži či je vinný alebo nie), tak ho to vyprovokuje k akcii, a tou bol tento článok, a práve úspech tohto článku mi hovorí, že by som mal v tejto činnosti pokračovať ďalej

   ak tvrdíš, že tu vidíš nejaký citový nátlak, pretvárku či dokonca agresivitu, tak skutočne nechápeš čo som chcel povedať a čo mi vadí… mne vadí, ako sa médiá priživujú na cudzom nešťastí a ľudia to podporujú, lebo to nie sú oni, alebo niekto im blízky… mne nevadí, že to niekto rieši, ale vadí mi, že niekto niekoho (hocikoho!) odsúdi bez toho, aby ho zaujímali príčiny a podrobnosti toho čo vidí, vidí iba výsledok, nevidí do hĺbky, nezaujíma ho to, vynesie rýchly súd a cíti sa na koni… to je to čo mi vadí, ešte raz zopakujem, že nemôžem nikomu naordinovať ako má reagovať alebo čo má cítiť, ale ako každý, aj ja mám právo vyjadriť svoj nesúhlas s povrchnými rýchlosudcami, ktorí sami majú čiernejšie svedomie, ako tí, na ktorých prstom ukazujú…

   ja nehovorím o bezprízornom súcite, skôr hovorím o opačnom extréme – bezprízornej bezcitnosti, povrchnosti … to je pravá agresivita, a nie to, že ja poviem, že by sa mal každý zamyslieť skôr, než niekoho odsúdi… pokiaľ je pre teba OK sa vysporiadať so smrťou niekoho tým, že sa o ňom hanlivo vyjadríš, tak to mi je ľúto, ale nechce sa mi tomu veriť…

 31. Lenka hovorí: Odpovedať

  Krásne a výstižne napísané… Konečne sa našiel v tejto spoločnosti niekto normálny … Koľko nás žije obdobne… Len sa bojí s tým navonok… Ja som si zobrala z tohto článku čo som potrebovala…dakujem …pekny deň želám

 32. Katarína hovorí: Odpovedať

  Konečne niekto zareagoval normálne! Ďakujem

 33. Veru hovorí: Odpovedať

  Je mi velmi luto co sa Ivete stalo. Mala som ju rada a jej pesnicky si zapnem stale ci tu je alebo nie je. Je mi jedno co kto hovori ja mam na nu svoju mienku ktoru mi nikto nezmeni. Bola to krasna, nezna zena ktora mala stastie na nespravnych ludi. Bulvar necitam nemam na to cas a ani zbytocne peniaze. Ivetke uz by vsetci mali dat pokoj aby nasla svoj odpocinok ktory hladala a mali by sa zacat chovat uctivo a hlavne ako dospeli.

 34. Lucia hovorí: Odpovedať

  Človek si pri čítaní týchto riadkov uvedomí, že autor má pravdu úplne vo všetkom…musím s ním súhlasiť…Nik s nás nemá právo niekoho súdiť, či je slavna osoba, alebo bežný obyčajný človek. Ale bohužial taký sme, teda väčšina z nás. Radšej hneď odsúdime, ako by mse mali človeku pomocť.
  To prečo sa aj Ivetka rozhodla skončiť svoj život vedela len ona sama, najsmutnejšie na tom celom je, ža aj keď volala o pomoc, nik jej nepodal pomocnú ruku, každý ju len súdil.

 35. podobny pocit hovorí: Odpovedať

  Ano, zazil som cosi podobne. S kamaratom na horach. najprv totalne zlyhanie pri lezeni a jeho zachrana. O niekolko mesiacov sppachal samovrvazdu. vraj s nestastnej lasky. Presne na to som vtedy myslel. Kolko ludi okolo neho dennodenne chodilo. Dokonca niektori z tych co zazili jeho zlyhanie v horach a bolo jasne, ze je labilny. Ale nikto mu nepodal pomocnu ruku, slovicko, utechu, kym bol cas. Smutne ako sa vieme k sebe chovat.

 36. super hovorí: Odpovedať

  super , klobud dolu a diky vzdavam cloveku co takto dokazal napisat co by som ja krajsie a vystiznejsie nenapisala….

 37. pekné názory hovorí: Odpovedať

  Prečítala som si zopár názorov, na rôznych stránkach. Bola som smutná, že jediné, čo ľudia vedia, je súdiť druhých.. Tu sa stretli iné, zrelšie osobnosti. To ma veľmi potešilo, že je nás viac, čo vieme takto zmýšľať..:-) Pekný deň vám a vďaka 🙂

 38. Zabúdame..... hovorí: Odpovedať

  Súhlasím so všetkým čo sa tu vyššie popísalo.Len som nenašla to najhlavnejšie.
  Zabúdame na toho najhlavnejšieho Priateľa a Pomocníka v tých najťažších situáciách
  na Pána Boha.Nie som bigotná kresťanka , ale v živote som mala tragické situácie,
  v ktorých si mnohí ľudia zúfajú a ja cez modlitby som našla nový krásny život.
  Matka štyroch detí………

  /Nezverejňovať prosím E-mail/

 39. alespon je vidět, že i když Ivetu honil bulvár a psal o ní hnusnoty v našich srdíčkách si písničkama udělala místo a TO v nás zůstane!!!!! ještě dneska mám slzy v očích ,když si uvědomím, jakou musela sama nést tíhu a jak se v tom asi musela topit. Dej jí Pán Bůh lehkou zem a věřím, že si vzpomeneme rádia věřím, že se tím stala nesmrtelnou.

 40. alespon je vidět, že i když Ivetu honil bulvár a psal o ní hnusnoty v našich srdíčkách si písničkama udělala místo a TO v nás zůstane!!!!! ještě dneska mám slzy v očích ,když si uvědomím, jakou musela sama néstr tíhu a jak se v tom asi musela topit. Dej jí Pán Bůh lehkou zem a věřím, že si vzpomeneme rádia věřím, že se tím stala nesmrtelnou.

 41. je to trochu zložitejšie hovorí: Odpovedať

  Súhlasím s autorom článku do bodky. Až na to, že ja som sa pokúsila pomôcť podobnej „Ivete“ a pomoc (resp. dobre mienená rada ohladom liečenia) nielen že nebola prijatá a pochopená, ale dotyčná sa na mňa tak urazila, že výsledok celej mojej „zachrannej akcie“ bola strata kamarátky a dalsie dost velke neprijemnosti. Ta pani totiz absolutne neprijimala fakt, ze je alkoholicka a ruti sa ku dnu a ked si niekto vobec dovolil jemne vyslovit a chcel jej pomoct – radsej ho vyskrtla zo zivota a ponorila hlavu do piesku. Tak len tolko…. ze nie vzdy sa da pomoct, aj ked sa akokolvek chce…

 42. PRAVDA co pises... a veru cital som to z poharikom v ruke po tazkom pracovnom dni... hovorí: Odpovedať

  Presne … trefne… S.

 43. dakujem:-) hovorí: Odpovedať

  Ahoj Pedro,
  Dakujem za tvoj prispevok,a sice uz dlhsi cas nezijem na Slovensku,to mi este stale dava nadej ,ze stale je medzi nami Slovakmi pochopenie,sucit a porozumenie…Ivetka to nemala lahke a je mi luto co sa stalo( asi tiez hlavne koli jej synovi) ,ale kazdy ma ten spravny cas ked odist…
  Kazdy si zasluzi respekt a pochopenie,ved nikto v podstate nemoze citit skutocnu bolest toho druheho…
  No a hyenizmus medii??? To sme len my ludia,zvedavi, skodoradostni,obcas s dobrym pocitom,ze sa to nestalo nam,alebo ak sa zapodievame problemami inych,nemyslime na tie svoje….
  My tieto media podporujeme,kupujeme si ich,platime za pletky a ohovaranie…
  Je len a nas ake uspesne bulvare,televizia,casopisy atd. nadalej zostanu….
  Tak ti este taz dakujem a je osviezujuce citat nazory ludi ktori pisu i srdcom nie len mozgom…
  Zuzka NZ

 44. aj ja prispejem hovorí: Odpovedať

  tu sa dá len súhlasiť s Émile Durkheimom, ktorý sa zaoberal problematikou samovražednosti. Podľa neho hlavnou príčinou nie je túžba jednotlivca po sebazničení, ale tlak sociálneho prostredia, v ktorom samovrahovia žijú. Všade sa píše aká bola slabá a psychicky krehká, možno hej, a my čo sa pokladáme za normálnych a silných položme si otázku, či by sme sa mi dokázali zabiť??? nie, pretože strach a rôzne iné dôvody nám to nedovolia…preto si dovolím tvrdiť, že vo svojej podstate je každý samovrah silná osobnosť, pretože máloktorý človek dokáže nájsť v sebe odvahu, silu a aj napriek strachu si ublížiť a zabiť sa..

  1. aj ja prispejem hovorí: Odpovedať

   som ako každý omylný človek a v tomto článku sa mi podarila gramatická chybička 😀

   1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

    kde? aká chybička? nevidím ju 😀

    1. aj ja prispejem hovorí: Odpovedať

     vo vete – či by sme sa mi dokázali zabiť….namiesto mäkkého i tam mal byť ypsilon 😀

     1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

      aha, nevšimol som si … môj mozog to prečítal ako „či by sme sa sami dokázali…“ 😀

 45. kaj hovorí: Odpovedať

  Hlavne je „moderné“ ku všetkemu zaujať postoj, svoj názor.. a to podľa možnosti čo najrýchlejšie.. ako keď pani Mučiteľka vyvolá žiačika.. veď reagovať sa má na všetko, aj keby šlo o čokolvek.. skor toto je fenomén. Priznám sa, že tiež takto často fungujem, je to však pozostatok starého systému, ktorému sa dá postupne odnaučiť.. stačí sa mať trochu rád.

 46. Matus hovorí: Odpovedať

  Nejdem sa vyjadrovat k tomu co sa stalo lebo to sa ma nejak netyka. Bulvar necitam , telku nekukam cize ani neviem vobec o co tu islo. Skor ma zaujala celkova myslienka clanku.
  Tak nejako to vidim aj ja az na par veci, ktore beriem ja osobne inak. Bohuzial dnes su ludia zaslepeni a neviem ci si to nechcu uvedomovat alebo su naozaj taki hlupi ale ved to je uplne jasna vec ze media to robia preto lebo si to ti ludia pytaju. Stacilo by nekukat od rana do vecera na telku (ved aj tak sa tam clovek nic objektivne nedozvie) a dnes je dost inych moznosti ako si najst informaciu o ktoru sa clovek zaujima, Pre mna osobne je to velke sklamanie, ze zijeme v dobe ked ludia maju moznost skoro neobmedzene hladat informacie a overovat si ich z viacerych zdrojov. ale to by museli zas prekonat vlastnu pohodlnost a to je asi najtazsie pre nich podla mna.

 47. Názor hovorí: Odpovedať

  Konečne som sa dostala k článku, ktorý stál za to. Veľmi ma prekvapil. Prekvapil pozitívne. Som rada, že niekto nabral odvahu niečo také napísať. Ivetina smrť ma prekvapila, prišlo mi jej veľmi ľúto a stále ju akosi neviem dostať z hlavy.. Ale asi to bolo pre ňu v tej chvíli to správne rozhodnutie… ešte raz vďaka za článok..

 48. helena hovorí: Odpovedať

  Úplne súhlasím,ale je pravda,že ľudia sa o ľuďoch rozprávajú.A zvedavosť nás ženie k tomu,že nás zaujíma súkromie iných.Ivetka vedela,že je slávna a ked nenapíše jeden novinár,vždy sa niekto nájde čo tú úlohu na seba zoberie,aby sme čo to vedeli.Skôr jej najbližší,ktorí s ňou boli v kontakte,mali vidieť,že niečo nie je v poriadku a mali sa snažiť jej pomôcť.Mám dojem,že každý jeden,ktorý s ňou žil si zatlkol jeden kliniec do jej truhly

 49. Iveta? hovorí: Odpovedať

  Milí prispievatelia, aj ja by som sa chcela vyjadriť k nešťastnej Ivetkinej životnej situácii. Nikto z nás nevie, čo v skutočnosti prežívala a ja ostro odsudzujem bulvár, ak je niekto v niečom skutočne dobrý,a čo sa týka Ivety, tá skutočne bola, ľudia sú také hyeny, že dokážu každé slovíčko prekrútiť, aby im to vyhovovalo, aby mohli o tom druhom napísať, čo potrebujú. Možno mala Ivetka problém s alkoholom, ale nikto sa nikdy nepýtal prečo. Ja si myslím, že Ivetka bola žena, ktorá ukázala celým generáciám, čo znamená milovať až za hrob a každý nech porozmýšľa o plnom význame týchto slov. Iveta, bola si súčasťou môjho dospievania, ktoré bolo aj vďaka Tebe krásne, a ja Ti za to nesmierne zo srdca ďakujem!!!!! 🙂

 50. Výnimočný článok o Ivete hovorí: Odpovedať

  Tiež som nechcela otvoriť tento článok, lebo nenávidím bulvár. Mám svojich starostí dosť a bulvár ma irituje, priam ho nenávidím, čiže ani nekupujem, len žiaľ napríklad upútavkam smotánky tv Markíza sa nevyhnem, lebo ich zaregistrujem aj nechtiac a to mi riadne dvíha žlč.Aj teraz v upútavke spomenuli jej meno so žoviálnym hlasom nám oznámili, že bulvár navštívil Ivetu 3 týždne pred smrťou…fakt je to hnus.
  Tiež som si pomyslela, že sa jej to konečne podarilo, lebo konečne bude mať svätý pokoj. Neuniesla tú ťarchu a ja ju ani neodsudzujem…Myslím si , že urobila, to čo ju malo vyslobodiť z trápenia.
  Dnes totiž platí, že človek je na poslednom mieste po peniazoch a špine v spoločnosti. Otvorili sa hranice a prišla sem úroveň mamonu, povrchnosti a morálneho bahna !!!!

 51. Inka hovorí: Odpovedať

  Je to presne tak. Nikto nám nedal právo odsudzovať a posudzovať. Nikto z nás nežil jej život. Ľudia sa naučili stavať do role odborníkov, vedia, čo má urobiť ten druhý. Že by mali začať sami od seba, ich ani nenapadne. Ubližujú iba tí, ktorí majú v prvom rade problém sami so sebou. Dobrý a spokojný človek nikdy neublíži slovom ani činom. Ba naopak, pomôže, ak vie. Na Ivetu som vždy pozerala ako na krehkú bábiku s krásnym hlasom a bolo mi ľúto, že sa v jej blízkosti nenašiel niekto, kto jej naozaj chcel pomôcť. Stalo sa……tak už má jej duša pokoj.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   sám by som to lepšie nenapísal… plne s vami súhlasím a snažím sa proti tomuto modernému fenoménu bojovať, snáď to nebude boj proti veterným mlynom…

   1. Inka hovorí: Odpovedať

    Working Pedro, netreba bojovať. Stačí, ak sám tak konáte a energia, ktorú vysielate sa zákonite osloví ľudí vo vašom okolí. Je nádherné pozorovať, ako to funguje 🙂 . Funguje to naozaj ako vo filme „Pošli to ďalej“. Želám vám veľa šťastia! Ďakujem, že som spoznala, aj keď virtuálne, ďalšieho milého človeka.

    1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

     Pani Inka, aj to je určitý druh boja, pretože často energie, ktoré vyžarujeme musia odolávať útoku iných energií. Chce to sebadisciplínu a duševnú silu, začiatky bývajú ťažké, ale nakoniec si kolo seba vytvoríte „bublinu“, ktorá vás chráni a iných posilňuje. Bohužiaľ, len málo ľudí to dokáže, a aj tí čo to dokážu musia na to vynakladať určitú námahu. Ale toto by bola téma na celý článok 😀 Asi o tom v budúcnosti napíšem…

     V každom prípade ďakujem za vaše milé slová! 🙂

     1. Inka hovorí: Odpovedať

      Preto sú tu „poslovia Svetla“, ktorí to majú učiť. Je to veľmi zaujímavá a úžasná práca! Držme si všetci navzájom palce! Verím ľuďom, verím v dobro a čisté úmysly, verím v lásku! Nech sa vám darí a ďakujem.

  2. Iveta K. hovorí: Odpovedať

   Dakujem za vyjadrenie, ktore vnimam podobne. Ked som pocula z radia, ze Iveta umrela, pocitila som velky smutok, ba az moc, na to ze som ju nepoznala osobne som vnimala jej stratu. Mam rada jej piesne, a nemala to lahke v zivote. Nekupujem ani necitam bulvar, a takmer nikdy som k tomu nemala blizko. precitala som si vcera jeden clanok o nejakom ceskom bulvarnom redaktorovi a bolo mi z toho dost na …uplny hyenizmus, ako to dokaze niekto robit iba za peniaze, nechapem… Ale mate pravdu, kazdy kto tieto platky kupuje je tiez zodpovedny za to, co musia potom riesit zname osobnosti, nie kazdy sa s tym vie vyrovnat a zit s tym. Prajem vsetko dobre a vela takychto krasnych clankov 🙂

 52. Zdravím…
  Priznávam, že článok som otvárala s nevôľou. Hoc nadpis znel „Iný pohľad na vec“, neverila som. Keď som si v utorok prečítala, čo Iveta urobila, zamrazilo ma. Nepoznala som ju, no i tak mi stiahlo srdce. Potom prichádzali reakcie typu „No konečne! Tak jej to vyšlo!“ a pod. Trápilo ma to. Ivetu som mala rada cez jej hudbu, ktorá išlo od srdca. Nemohla za to, že kríž, ktorý musela niesť, bol ťažší ako sama uniesla. A akosi nebolo nablízku nikoho, kto by jej s ním pomohol. Ďakujem za pekný článok a zdržanie sa bulvárneho sarkazmu.
  Presne niečo takéto sa pýtalo napísať a toto som si potrebovala prečítať. Nech sa darí. 🙂

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   ďakujem, to som rád, že ste nakoniec odolali prvotnému odporu a článok ste otvorili 🙂 aj ja som človek ako vy, tiež sa na mňa z každej strany valili rôzne názory a reakcie… tiež ma to trápi ako vás, mal som pocit, že tých negatívnych je viac, než je zdravé, a tak to zo mňa vytrysklo … mal som pocit, že toto je to, čo ľudia potrebujú počuť

 53. Dankita hovorí: Odpovedať

  Velmi dobre a citlivo napísaný clanok.Ked som sa dozvedela o Ivetke,rozplakala som sa aj ked som ju osobne nepoznala,ale svojimi pesnickami sprevadzala moje detstvo a mladost.Je mi lúto,ze jej nedokázal nikto pomôct.Ja som tiez nedavno prechádzala velmi tazkým obdobím,ale som mala pri sebe ludí,ktorí mi pomohli.A ja sa tiez snazím pňahat tam kde je to potrebné a nikdy nikoho neodsudzovat ale chápat!Ivetka nech ti je zem lahká.

 54. Media hovorí: Odpovedať

  Tak já bych neřekla, že za to můžou média, ale lidé kteří i jejich produkty kupují. Bez čtenářů nebude bulvár. Takže každý, do si kupuje podobné braky nese svůj podíl viny….

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   čítali ste ten článok poriadne? 🙂 presne to som napísal…

   1. viera hovorí: Odpovedať

    pozorne a je to pravdivé a čistí dušu

 55. Gabika Mináriková hovorí: Odpovedať

  dobre napísané a hlavne pravdivé netreba hneď odsúdiť…

 56. Tatiana hovorí: Odpovedať

  Dobrý článok a pravdivý, som rada že som nan natrafila a mala možnost prečitat si ho.
  Bulvár nekupujem ,ani na nete neklikám na správy takeho typu. Iveta zostane v našich srdciach taká aku sme si ju pametali, nie čo z nej spravili paparazzi.

 57. marta hovorí: Odpovedať

  Pravdivý článok. Nekupujem bulvarne platky. Ivetka bude pre mňa vždy speváčka, ktorej pesničky pohľadia na duši. Na to, aby ľudia pochopili, že aj oni nesú na jej osude vinu, musia sami dozrieť.

 58. Ondrej hovorí: Odpovedať

  To čo sa okolo zuboženej Bartošovej dialo posledne roky len svadci nie len o smradlavosti bulvaru ale tak trochu aj o nas, pretoze sme ochotní citat takyto hnus a hnoj a citanostou sme podporili novy a novy hnus a hnoj… Je mi luto ze sme (my ludstvo) klesli tak hlboko. Miesto toho aby sme sa vsemozne snazili cloveka dostat zo „sraciek“ my do neho kopeme este viac a viac… Sme naozaj hrdinovia…kopnut do cloveka ktory nie je schopny sa branit a lezi v blate je teda hrdinstvo… Skoncil ludsky zivot…umrel clovek ktory dokazal 100 krat viac ako vsetci co si o neho obtierali hnusne smradlave papule a tazili z toho ze sa nedokazala branit lebo bola citliva a zranitelna…a mozno aj opita. Ale to nikomu nedava pravo nicit cloveka o ktorom viem ze mu slovo a riadky ublizuju viac ako sibenica… Hanbim sa za ludstvo… autorovi clanku dakujem…

 59. steve hovorí: Odpovedať

  s mnohým čo je tam uvedené súhlasím … sú okolnosti v živote ktoré nedokážme ovplyvniť a veľa je v našich rukách, napríklad informácie ktoré prijímame, noviny časopisy ktoré svojou kúpou živíme …atď.

 60. pravda hovorí: Odpovedať

  pravdivé, vďaka treba sa zamyslieť.

 61. ďakujem hovorí: Odpovedať

  Ďakujem za pekný článok, ktorý vedie k zamysleniu a ktorý nie je o Ivete ale o nás a pre nás. Nekupujem a nesledujem bulvár a nepodporujem ho nijakým spôsobom ale sledujem ľudí okolo seba, ktorí sú obeťami bulváru a to si ani neuvedomujú. Poväčšine čím sa človek živý čím sa sýti, z toho aj rastie- / nemám na mysli pravý význam slova „rast“- negativizmus, odsúdenia, agresivita, rozdelenie,….a je mi veľmi ľúto, že sa to už považuje “ za normálne“. Často počúvam, veď tak to to dnes beží, tak to to je a veď je to normálne…. Áno je to tak dnes, ale mnoho skutočností nie je normálnych a už ani prirodzených a to ešte nehovorím o morálnych hodnotách. Som misijnou sestrou a pri stretnutiach s ľuďmi, pri tých stretnutiach na inej úrovni som svedkom bolesti, zúfalstva, neľudskosti až nenormálnosti,…..keby sme aspoň ľuďmi zostali .sr. Laura

 62. ano... hovorí: Odpovedať

  Áno, ďakujem… v tom šialenom kolotoči, čo je okolo nás…normálne ľudské vety. Je mi ľúto, že vyhasol zbytočne život… Vždy, keď sa bulvár živil na Ivete ako hyeny… Bulvár sa živí na čomkolvek… je mi z toho špatne – ona sa nevedela brániť. Bolo evidentné, že má vážne psychické problémy a svojím správaním zúfalo prosí o pomoc… Sama si pomocť nevedela… Ale je to len jedna z nás…koľko je takých bezejmenných, čo denne zápasia s psychózou a inými chmúrami, často im nerozumieme… ale tiež potrebujú naše pochopenie, záujem, pomoc. Nešťastných ľudí okolo nás je všade dosť… dívajme sa pozorne vo svojjom okolí, prekračujme prahy súkromia a osamotenia s otvoreným srdcom a priateľskou rukou…
  Toto potrebujeme všetci – aby bol človek človeku priateľom…
  S láskou, Joana

 63. ..... hovorí: Odpovedať

  Pekný dník. Čo sa týka tejto fakt úžasne nadanej speváčky, je mi to veľmi ľúto, ale žiaľ, nemala po boku správnych ľudí, nemala pomoc, ktorú potrebovala. Neviem ako to bolo v skutočnosti, no možno stačilo málo, a bola by šťastnejšia. Média ju prenasledovali, veď aj sama tvrdila, že jej to robí problémy. Ale možno si za to mohla trochu ona sama. Ak by skončila s vystupovaním, liečila sa poriadne, našla by si spriaznené duše, všetko by bolo iné. A kde je vlastne jej rodina? Sestra, brat, syn? … No, nechápem tento svet. Nechápem tých ľudí, ktorí na ňom žijú. Smutné, ale je to realita. A súhlasím s článkom, ak cítite, že niekto potrebuje pomoc, pomôžte ako je to vo vašich silách.

 64. :-) hovorí: Odpovedať

  prajem pekný den,
  som rada, ze som si konecne precitala nieco normalne na tuto temu. mna neraz napadá otazka, ci sme este vobec ludia, ved vieme uz len odsudzuvat a strarat sa o niekoho iného. kazdý vyhasnutý zivot je tragediou a smútkom, ci uz je to ivetka alebo ktokolvek iný. a ak si niekto sám siahne na zivot o to je to smutnejsie, ani si nevieme predstavit tu beznadej ktorá cloveka dozenie k dobrovolnému koncu. a priznajme si, noze ruku na srdce v dnesej sialenej dobe kto z nás este nemal depku? len mozno mame viac stastia ako iveta, kedze v slabej chvilke mame skutocného priatela vo svojej blízkosti a drzi nas za ruku vtiahne spat do zivota. neodsudzujme uz konecne, ved aj tak sa tam raz, skor ci neskor vsetci stretneme…

  ps. uz 10r som si nekupila ziadny casopis

 65. Krásny článok hovorí: Odpovedať

  Je to krásny a zo srdca písaný článok, zdielam, ale aj cítim každé slovo tohoto pisatela. Bolí ma srdce, akú má pravdu, nepoznala som Ivetu osobne, ale mala som ju rada ako všetkých. Jej piesne som si opakovane púšťala, lebo bola v nich Láska, ktorej je tak málo (ako vraví môj vnuk) 🙂
  Skutočne teraz nejde, len o Ivetu, ale o veľa ďalších ľudí, ktorí sa hanbia prejaviť svoje city, lebo v spoločnosti nenachádzajú pochopenie, potom sú pohnaný k takýmto činom.
  Za seba môžem povedať, veľa krát som oslovila určitých ľudí o poskytnutie pomoci, no v našom štáte a možno aj inde je potrebné skutočne vyzrieť mentálne, emocionálne. Prajem krásny deň a ďakujem za silný zážitok s krásnych a pravdivých slov.

  1. Nesúďme a nebúdeme súdení hovorí: Odpovedať

   Súhlasím s Vami, ako keby ste mi hovorili zo srdca. Myslím, že je nás viac. Namiesto toho ohovárania, osočovania a posudzovania, pomodlime sa za ňu, alebo jej venujme tichú spomienku a doprajme jej už pokoj. Mala v srdci veľa lásky a chcela ľuďom rozdávať radosť. Nech už jej duša odpočíva v pokoji!
   PS: Ja už tieto bulvárne časopisy nekupujem 20 rokov. Mám v srdci pokoj. Zamyslime sa, čo vpúšťame do nášho srdca. Potom sa nedivme, koľko je medzi nami nepokoja.
   Vďaka autorovi za článok.

 66. Ďakujem hovorí: Odpovedať

  za spríjemnenie dňa, po všetkých tých bulvárnych kydoch, ďakujem veľmi pekne a tiež prajem pekný deň 🙂

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   za málo, to bol účel – ponúknuť pohľad, ktorý je iný a triezvy, tiež som už mal dosť tých kecov čo som počul z každej strany… tak ma to vyprovokovalo niečo napísať, zrejme som spravil dobre, a budem v tejto činnosti pokračovať aj v budúcnosti

   pekný deň vám prajem! 🙂

 67. Je potrebne vyzriet... hovorí: Odpovedať

  …mentalne a emocne, aby clovek dokazal odhodit predsudky a pochopil status nedokonalosti ludskeho bytia. Nedokonalost pochopenia ludi a ich „preslapov“ len potvrdzuje to, ze sa mame co kazdodenne ucit.
  Velmi ocenujem cisty nazorovy postoj k teme.

  1. WorkingPedro hovorí: Odpovedať

   ďakujem, hej je to tak… ľudia s tým nesúhlasia, hnusí sa im to, a napriek tomu to podporujú … kúpia si časopis, kliknú na článok, hovoria o tom medzi sebou, pitvajú to donekonečna, sledujú to v TV, vyhľadávajú to… ale musím povedať, že na úspechu tohto môjho článku je vidieť, že mnoho ľudí má ešte zdravý rozum, a nechcú príjimať ten bulvárny balast čo sa na nich rúti, takže nádej stále žije 🙂 ako som povedal už inde – som príjemne prekvapený 🙂

Pridaj komentár