Robot Atlas robí veľké pokroky. Začína byť veľmi šikovný.

Robot Atlas

Donedávna sa pohyboval iba pomaly, neohrabane, kolísavou chôdzou. Zrazu robí triky ako majster parkouru! Tento „nezbedník“ je robot Atlas od Boston Dynamics, firmy spolupracujúcej s agentúrou DARPA, ktorá patrí pod americké ministerstvo obrany.

Robot Atlas patrí medzi známe projekty v oblasti robotiky. Je vysoký 1,8 m a vznikol v r. 2013. Z výtvorov od Boston Dynamics, ktoré sú aj štvornohé, je asi najviac humanoidný.

Ako vidno na videu, nielen, že sa priblížil ľudskému pohybu, ale dokonca nás mnohých aj predbehol, keďže dokáže urobiť premet vzad. Okrem toho skáče z miesta ako keby absolvoval tréning crossfitu … Škoda, že jeho využitie bude hlavne vojenské.

Pozrite sa sami čo dokáže.

Peter Vnuk

Zdroj: techcrunch.com, Wikipedia

O Autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár