Legendárny Winamp prejde na open-source. Zmení názov

Legendárny Winamp prejde na open-source. Zmení názov

Obľúbený prehrávač médií z 90. rokov, Winamp, oznámil prekvapivý krok. 24. septembra (září) 2024 sa jeho aplikácia pre Windows stane open-source pod novým názvom FreeLlama

Winamp sa plánuje zamerať na vývoj nových mobilných prehrávačov a iných platforiem, pričom začiatkom júla (červen) vydá nový mobilný prehrávač. Spoločnosť však nezabúda ani na milióny používateľov Windows, ktorí budú môcť ťažiť zo skúseností a kreativity tisícok vývojárov.

Otvorením zdrojového kódu aplikácie pre Windows umožní vznik nových zaujímavých hudobných prehrávačov, a to aj pre Linux. Zároveň si však firma ponechá vlastníctvo softvéru a bude mať konečné slovo pri všetkých inováciách v oficiálnej verzii.


Zaujímavé: Akcie firmy Ubisoft padajú ako Ezio z kostolnej veže


Aktuálne logo Winamp

Prehrávač Winamp bol v 90. rokoch a začiatkom 21. storočia mimoriadne populárny vďaka svojej prispôsobiteľnosti, vizuálnym efektom a podpore širokej škály audio formátov. Hoci jeho popularita neskôr klesla s nástupom streamovacích služieb, stále si zachováva komunitu verných fanúšikov.


Prečítaj si tiež: Sheldon bude spokojný. Vedci vyvinuli detektor sarkazmu


Aplikáciu pôvodne vyvinula spoločnosť Nullsoft, ktorú v roku 1999 kúpila AOL a neskôr ju predala skupine Radionomy, teraz známej ako Llama Group. Aktuálne je dostupná pre platformy iOS, Android a Windows.

Ak ťa bavíme, podpor nás a kúp nám pivo za 2€:

Staň sa súčasťou aktívnej komunity TechGuru SK/CZ na Facebooku a na Instagrame.

Nájdeš nás aj na YouTube


O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár