Tesla chce miliardu od bývalého dodávateľa za krádež obchodného tajomstva o batériách

Tesla krádež obchodného tajomstva

Americká spoločnosť Tesla podala žalobu na svojho bývalého dodávateľa Matthews International. Dôvodom je údajnú krádež obchodného tajomstva, ktoré sa týka kľúčovej technológie výroby batérií pre elektromobily

Tesla tvrdí, že Matthews tieto tajomstvá poskytol konkurencii a žiada odškodné presahujúce jednu miliardu dolárov.

Spolupráca medzi Teslou a Matthews International sa začala v roku 2019, kedy Matthews dodával Tesle výrobné zariadenia. Počas tejto spolupráce automobilka Elona Muska zdieľala s Matthewsom dôverné informácie o inovatívnej technológii suchej elektródy. Táto technológia má potenciál výrazne znížiť náklady na výrobu batérií, zvýšiť ich výkon a zároveň skrátiť čas potrebný na ich produkciu.


Tiež zaujímavé: Musk svoje obrovské odmeny z Tesly dostane. Nebude to ale ľahké


V žalobe podanej na kalifornskom súde známy výrobca elektromobilov obviňuje Matthews International z toho, že tieto cenné informácie neoprávnene poskytol konkurenčným spoločnostiam. Matthews mal navyše v patentových prihláškach vydávať inovácie automobilky Tesla za svoje vlastné, čím ešte viac poškodil jej dobré meno.

Firma sa preto domáha nielen vysokej finančnej náhrady, ale aj súdneho zákazu, ktorý by zabránil Matthewsovi v ďalšom zneužívaní jej obchodného tajomstva. Okrem toho požaduje, aby Matthews odovzdal všetky svoje patentové prihlášky súvisiace s technológiou batérií.

Ak ťa bavíme, podpor nás a kúp nám pivo za 2€:

Staň sa súčasťou aktívnej komunity TechGuru SK/CZ na Facebooku a na Instagrame.

Nájdeš nás aj na YouTube


O autorovi

Peter Vnuk
Peter Vnuk
Je celoživotným fanúšikom technológií a pracuje pre niekoľko popredných slovenských médií z tejto oblasti. Okrem produktových recenzií, spravodajstva zo sveta vedy a techniky, sa venuje tiež tematickým článkom na hi-tech témy, ako je umelá inteligencia, robotika, virtuálna realita a pod. Je mu blízka tiež herná sféra, preto recenzuje aj herné príslušenstvo a hry.

Pridaj komentár